Piastri győzött az F2-es olasz főfutamon, Ticktum nagyot ment és a dobogón végzett!

A safety car mögött intették le az eseménydús monzai F2-es főversenyt, amelyen Oscar Piastri tudott győzni Csou Kuan-jü előtt. A pályán Dan Ticktum ért célba a harmadik helyen, miután nagyot ment.

Oscar Piastri, Prema Racing, Guanyu Zhou, Uni-Virtuosi Racing, Ralph Boschung, Campos Racing

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Vasárnap délelőtt rendezték a Forma-2-esek monzai főfutamát. A versenyt a pontversenyben is az élen álló Oscar Piastri kezdhette meg az élről, mellőle Daruvala indulhatott. Csou a harmadik, Lawson a negyedik helyről indult, a harmadik sort pedig Drugovich és Boschung foglalhatta el.

A Sauber-junior Pourchaire a 7. helyről indulhatott, mellőle a korábban a Williams kötelekébe tartozó Dan Ticktum rajtolt, míg a Ferrari-junior Robert Svarcmannak a 12. rajthellyel kellett beérnie.

Piastri jól rajtolt, sikerült megtartania az első helyet, mögé Csou és Lawson jött fel, Daruvala a negyedik helyre esett vissza, majd Drugovich és Pourchaire következett. Svarcman két pozíciót javítva a 10. pozícióba jött fel.

A mezőny hátsó traktusában Samaia pördült meg, aki aztán a pályán ragadt, emiatt pedig először a sárga zászló, majd a VSC, végül pedig a biztonsági autó is bejött a 3. körben, a safety car mögött pedig tehát a két bajnoki éllovas tekergette a kormányt.

Az 5. körben jött az újraindítás, amelyet Lawson jól kapott el, és meg is tudta előzni Csou-t a második helyért, Drugovich pedig átmenetileg Daruvala elé tudott kerülni, de az indiai pilóta vissza tudta venni a pozícióját.

Vips pontszerző helyről megállt a pályán, fel kellett adnia a versenyt, így ismét bejött a safety car, a mezőny jelentős része pedig bejött a bokszban – mindössze öt pilóta döntött úgy, hogy kint marad a pályán, ez a szám pedig négyre csökkent Szató kiesése miatt.

Az újraindításnál Daruvala megelőzte Csou-t, miután a kínai leszorította őt a pályáról, az F2-ben a hétvégén debütáló Enzo Fittipaldi pedig Svarcmant előzte meg – azonban 5 másodperces büntetést kapott veszélyes kiengedésért. Daruvala és Csou csatája folytatódott, össze is ért a kínai és az indiai, ezúttal pedig Daruvala vesztett rajta a csatán.

Drugovich szerencsétlenül járt, újra ki kellett jönnie a bokszba, majd ott is problémákba ütközött, emiatt elbúcsúzhatott a pontszerzés lehetőségétől. Eközben az élen Ticktum állt Piastri, Csou, Lundgaard, Daruvala és Pourchaire előtt, azonban Ticktumra és Lundgaardra ekkor még kiállás várt.

Svarcman 11 körrel a leintés előtt tudta megelőzni Fittipaldit, Ticktum pedig továbbra is az élen állt, Lawson pedig technikai probléma miatt lelassult, így kiesett az új-zélandi Red Bull-junior versenyző, emiatt pedig bejött a biztonsági autó.

Ticktum a safety car mögött jött be a bokszba, a 11. helyre jött vissza, az élmezőny állása pedig Piastri, Csou, Pourchaire, Daruvala, Svarcman, Nissany volt az újraindítás előtt, majd 6 körre még elküldték a pilótákat versenyezni.

Akciónak nem volt híján az újraindítás, nem sokon múlt, hogy Csou átvegye a vezetést, a friss gumikkal versenyző Ticktum összeért valakivel, így átszelte a pályát, majd Nissanyt és Svarcmant is megelőzte, ezzel már az ötödik helyen állt.

Egy körrel később Ticktum Daruvalát is megelőzte, Nissany pedig hibázott és a top 10-en kívülre került. Beckmann és Viscaal ütközése után ismét bejött a biztonsági autó, és a safety car mögött intették le a versenyt.

Tehát Piastri győzött Csou előtt, Ticktum a harmadik, Pourchaire a negyedik lett, rajtuk kívül pedig még Daruvala és Svarcman fért be a top 6-ba.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph
1 Australia Oscar Piastri Italy Prema Powerteam 30 -
2 China Guan Yu Zhou United Kingdom UNI-Virtuosi 30 1.000 1.000 1.000
3 United Kingdom Dan Ticktum United Kingdom Carlin 30 1.800 1.800 0.800

Egy maffiafőnök helyett egy F1-es rajongót fogtak el Hollandiában…

Előző cikk Indiai győzelem az F2-ben, az utolsó körig kérdéses volt a 3. hely sorsa
Következő cikk Ticktum: Nagyon értékes lehetnék az F1-ben és a tengerentúlon is!