Egy rendkívül érdekes történet, ami magával ragad, így csak idő kérdése volt, hogy Hollywood mikor filmesíti meg a Ford és a Ferrari nagy harcát Le Mansban. Elkészült a következő magyar feliratos kisfilmünk az Oscar-díjas alkotásról.

Nézd meg: Jöhet a Ford v Ferrari második része?

Ahogy az várható volt, a Ford V Ferrari film nagyon nagy sikert aratott. A közel 97 millió dollárból készült alkotás 220 millió dollár felett hozott. Tekintve, hogy egy autós moziról beszélünk, és nem egy manapság nagyon trendi szuperhős filmről, ez igen szép szám.

A rendezői székben James Mangold ült, míg a főszerepeket Matt Damon és Christian Bale alakította. Mindkét világhíres színész remek munkát végzett, akárcsak a stáb, akiket a vártnak megfelelően jutalmaztak az idei Oscar gálán.

A Ford V Ferrari, mely a legjobb vágás kategóriában tarolt, valóban egy igen érdekes történetet mesél el, melynek középpontjában Ken Miles, Carroll Shelby, és a Ford GT6 áll. Egy olyan autó, amit arra terveztek, hogy legyőzze a Ferraria legendás 24 órás versenyen Le Mans-ban.

A nagy kérdés azonban, hogy mi történt ezután? Miles sajnálatos módon 1966 augusztusában 47 esztendősen elhunyt. A következő csapás 1967-ben érkezett a Ford számára, amikor Daytonában a Ferrari az első három helyen ért célba.

Shelby azonban nem adta fel, és egy teljesen új amerikai gyártású gépen kezdett el dolgozni, amit Mark IV névre kereszteltek. Dan Gurney és AJ Foyt sikeresen állt bosszút Le Mansban, és egy fantasztikus versenyt nyertek meg.

A gépet egy 7 literes V8-as Ford motor keltette életre. 388 kört tettek meg a 24 óra alatt, míg a második helyen célba ért Ferrari 330 P4, amiben egy 4 literes V12-es teljesített szolgálatot, csak 384 kört abszolvált a francia helyszínen.

A videóban a kilencszeres Le Mans-győztes Tom Kristensen narrációját hallhatjuk, benne a Motorsport.tv exkluzív felvételeivel, felhasználván a Motorsport Images különleges képtárát. Szakértőként Miles fia, Peter szintén megszólal, aki édesapja halálának napját is felidézi.

Előző cikk Hiányos az FIA jelentése a tragikus F2-es balesetről?
Következő cikk Hivatalos: Kubica rajthoz áll a DTM-ben, és egy BMW-t fog vezetni