F3: a Red Bull-junior Hadjar úgy nyert, hogy egy pillanatig sem vezetett, Leclerc nagyot ment, Tóth a 23.!

Elképesztően fordulatos és egy drámai hajrával záruló sprintversennyel kezdődött a Forma-3-as szezon, hiába vezetett szinte az egész futamon a Ferrari-junior Oliver Bearman, egy utolsó pillanatban kirótt öt másodperces büntetés miatt elbukta a győzelmet.

Magyar idő szerint szombat délelőtt rendezték meg a Forma-3 idei szezonjának első sprintversenyét, amelynek rajtrácsának első tizenkét helyezettje a pénteki időmérő alapján fordított sorrendben állhatott fel a bahreini aszfaltcsíkra.

Ennek megfelelően a Williams-akadémiás Zak O'Sullivan indulhatott az élről, miután 12. helyet szerezte meg a kvalifikáción, mellőle pedig a mindössze 16 esztendős Oliver Bearman indulhatott a Premával, aki fiatal kora ellenére már két F4-es (német és olasz) bajnoki címmel büszkélkedhet.

Tóth László a 29. helyet szerezte meg az időmérőn, ám mivel Kush Maini nem állhatott fel a rajtrácsra, miután nem jelent meg a pénteki mérlegelésen, így a fiatal magyar egy pozícióval előrébb léphetett a rajt előtt.

Bearman és David Vidales is jobban kapta el a rajtot, mint O'Sullivan, de az ír meg tudta őrizni első pozícióját, majd gyorsan sikerült stabilizálnia az első helyét, míg Bearman tartani tudta vele a lépést.

A dobogó harmadik helyéért öldöklő küzdelem zajlott, Zene Maloney, Vidales, Isack Hadjar és Alekszander Szmoljar folyamatosan támadták egymást, ám Maloney egy idő után elkezdett ellépni a bolytól.

Az ötödik körben Bearman átvette a vezetést, és egy pillanatra úgy tűnt, hogy O'Sullivan autója le is lassul, de a Carlin pilótája néhány körön keresztül még egy másodpercen belül tudott maradni riválisához képest.

Az ART-re Victor Martins és Grégoire Saucy hozták a frászt, a csapattársak a nagy forgalomban összegabalyodtak, előbbinek az abroncsa bánta egy defekt formájában, utóbbinak az első szárnya, így mindkét pilóta esélyei elszálltak és kiesett a versenyből.

Mindeközben Arthur Leclerc nagyon szépen egerészte előre magát a mezőnyben, a monacói körről körre lépegetett feljebb és feljebb a Premával, a 13. helyről rajtoló versenyző a kilencedik körben már a hatodik pozíciót vette át.

A húsz körös futam feléhez közelítve Bearman egy másodperc fölé növelte előnyét az élen, miközben a negyedik helyért Hadjar és Szmoljar vívtak hatalmas csatát. A boxutcából rajtoló Maini is szépen teljesített, nyolc körrel a futam vége előtt már a 16 pozícióba küzdötte fel magát a 30 fős mezőnyben.

Az élen haladó Bearman folyamatosan építette előnyét, miközben Maloney elkezdte megközelíteni a második helyen haladó O'Sullivant, de Hadjar és Szmoljar is bizakodhatott a dobogós helyezés elérésében.

A 15. körben az egyre lassuló O'Sullivan nem tudta tovább tartani Maloney-t, a manőver során pedig Hadjar is elment mellette, így az ír azonnal kiesett a top 3-ból, míg a Hitech és Trident versenyzője azonnal elkezdte gyepálni egymást a dobogó második fokáért, amiből utóbbi jött ki jobban.

A pole-ból induló Carlinos abroncsai teljesen elfogytak a futam végére és majd másfél másodperccel autózott lassabban az élbolyban haladóknál, így Leclerc előtt is megnyílt a lehetőség, hogy újabb pozíciót nyerjen.

Mindeközben az egész futamon higgadtan versenyző Szmoljar két körrel a leintés előtt megelőzte Maloney-t és fellépett a virtuális dobogóra, az utolsó körben pedig Leclerc is meg tudta támadni a Trident versenyzőjét és kis híján meg is szerezte a negyedik pozíciót, amiről végül csak "célfotóval" maradt le.

Amikor már úgy tűnt, hogy a Ferrari-junior Bearman magabiztosan nyeri meg a bahreini sprintversenyt, a versenyigazgatóság az utolsó előtti körben öt másodperces büntetést szabott ki a 16 esztendős pilótára a sorozatos pályaelhagyás miatt.

Így, Isack Hadjar úgy nyerte meg a versenyt hogy egy pillanatig sem vezetett, sőt, Bearman is csak a leintést követően tudta meg, hogy elveszítette az első helyet és a büntetés miatt a második pozícióban zár.