F2: Megszakította nyeretlenségi sorozatát Oliver Bearman

Oliver Bearman az F2 tavalyi monzai futama óta első győzelmét aratta a bajnokságban, miután a rajtnál elhúzott a pole-ból rajtoló Kush Maini mellett és 28 körig vezetett.

Oliver Bearman, Prema Racing

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

Míg a Prema versenyzője remekül rajtolt, Maininak nem volt tapadása és az első körben a harmadik helyre esett vissza, Pepe Marti (Campos) ment el mellette, míg Taylor Barnard (AIX) nyomás alá helyezte őt. A bajnoki esélyes Isack Hadjarnak sem sikerült jól a rajt, az első körben a negyedik helyről a 12-re csúszott vissza, végül a 13. helyen zárta a versenyt.

A futam folyamán Maini gyakorlatilag guruló úttorlasznak bizonyult, csapattársa, Gabriel Bortoleto, a bajnokságot vezető Paul Aron (Hitech), Dennis Hauger (MP Motorsport) és Jack Crawford (DAMS) is elmentek mellette és a hetedik helyig esett vissza.

Marti, akinek Mainival való koccanásában az első körben megsérült az első szárnya, hősiesen tartotta Aron támadásait a futam végén, így megtartotta a második helyet, utóbbi pilóta pedig továbbra is minden idei versenyhétvégén dobogón végzett, még ha a győzelem továbbra is várat magára.

A futamon, melyet nem fogunk a klasszikusok között emlegetni, egy komolyabb incidens történt, az utolsó körben a két MP Motorsport-pilóta csatázott a hármas kanyar kijáratánál. Az ötödik helyért bevetődő Franco Colapinto a DRS segítségével próbálkozott Hauger ellen, de rákényszerítette csapattársát a kerékvetőre, majd eldobta az autója hátulját a gázra lépve, így megpördült és a falat is eltalálta, végül a 11. helyen evickélt a célba.

Miután már az elején DRS-távolságon kívülre került, Bearman beoszthatta az erejét, még akkor is, amikor Marti visszatért egy másodpercen belülre. Ezzel a Prema idei első dobogóját szerezte, ez azt jelenti, hogy mind a 11 csapat egyik pilótája állt már legalább egyszer a pódiumon. Mivel sem Hadjar, sem Zane Maloney nem szereztek pontot, Aron előnye a bajnokságban 15 pontra nőtt.

Az F3 sprintfutamának összefoglalóját itt olvashatjátok.

Használt Porschét keres? Íme a megoldás!