F2: Frederik Vesti domináns teljesítménnyel nyerte az esős sprintfutamot

A Mercedes-junior Frederik Vesti az élről rajtolva kényelmes előnnyel nyerte az F2 silverstone-i sprintversenyét, miközben Oliver Bearman és Jack Doohan vérre menő csatát folytattak az utolsó dobogós pozícióért.

Frederik Vesti, PREMA Racing

Az FP3 végén elkezdődő eső az F2-es sprintfutamra már teljesen eláztatta a pályát, így két felvezető kört is teljesített a mezőny a safety car mögött, és repülőrajttal kezdődött a verseny. Az élről rajtoló Frederik Vesti meg is tartotta a vezetését Isack Hadjar előtt és Theo Pourchaire előtt, de nem tartott sokáig a zöld zászlós versenyzés.

Előbb Ajumu Ivasza lassult le és esett vissza az élmezőnyből egy fékhiba miatt, majd Brad Benavidest forgatta ki Clement Novalak és koccolta le a gumifalat, így jött is vissza a biztonsági autó.

Vesti másodjára is jól indította meg a mezőnyt, de mögötte csapattársa, Ollie Bearman parádézott: előbb Enzo Fittipaldit autózta körbe, majd Theo Pourchaire mellé tette be nagyon keményen az autót.

Még ugyanabban a körben csodaszépen átverte a féktávon Hadjart, és meg is kezdte Vesti üldözését. Ez azonban egy hiba és egy 360 fokos megforgás miatt nem jött össze, és előbb Hadjar, majd Pourchaire is visszaelőzte a Ferrari brit juniorját, akinek később a száradó pályán a gumijai túlmelegedésével visszaesett a tempója, és óriási párharcot vívott az őt támadó Jack Doohannel.

Bearmannél azonban Hadjar tempója még jobban visszaesett, akit először Pourchaire, majd Bearman és Doohan is megelőzött.

Bearman és Doohan több mint 10 körön keresztül tartó, rendkívül agresszív csatájának az lett a vége, hogy Bearman elfékezte a Club kanyar féktávját, és a kavicságyat is megjárta, mielőtt visszatérhetett volna a pályára.

Vesti győzelmét mindeközben semmi nem veszélyeztette, Pourchaire-nek végül 13 másodpercet adott, a dobogó legalsó fokára pedig egy vérre menő csata után Jack Doohan állhatott fel.

A lesipuskás Enzo Fittipaldi és Isack Hadjar jöttek be a 4.-5. helyre Bearman előtt, míg az utolsó pontszerző helyeken Martins és Leclerc ért célba.

Előző cikk Forma-3: Colapinto győzött, Montoyát az élről lökték ki a kaotikus brit sprinten
Következő cikk F1-es Brit Nagydíj, Monzai 6 órás – a vasárnapi motorsport-program