20 éves lett Mick Schumacher

Ma ünnepli 20. születésnapját a hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia, az F3 tavalyi bajnoka, Mick Schumacher, aki idén a Formula 2-ben bizonyíthatja tehetségét.

Mick Schumacher

Race of Champions

20 éves lett Michael Schumacher fia, Mick Schumacher. A német versenyző tavaly a Formula 3-ban lett bajnok, ami után sokan már az édesapjához kezdték hasonlítani a fiatal pilótát. Mick azt nyilatkozta, nem zavarja, hogy édesapjához hasonlítják, de érezhető, hogy a vezetékneve előnyökkel és hátrányokkal is járhat, amit Sebastian Vettel is elmondott.

Talán éppen ezért nem is Schumacherként, hanem édesanyja lánykori névét felvéve kezdett versenyezni Mick Betsch néven. A gokartos karrierjét 2008-ban kezdte, formulaautóval pedig először 2014-ben tesztelhetett. A formulaautós karrierjét már a saját nevével kezdte meg 2015-ben, az első állomás pedig a német F4-es bajnokság volt, ahol első évében 1 győzelmet és 2 dobogós helyezést szerezve 10. lett.

A következő évben is a Formula 4-ben maradt, de ekkor már a német szériája mellett elindult az olasz F4-ben is, mindkét sorozatban a második helyen végzett, majd 2017-ben következhetett a következő lépcsőfok, a Formula 3 európai szériája.

A Prema csapatában versenyezve első F3-as évében összesítésben 12. lett, a szezon során 94 pontot és 1 dobogós helyezést gyűjtött. 2018-at sem indította kifejezetten erősen, viszont már az év első felében gyűjtött két dobogós helyezést, majd Spa meghozta a várva várt áttörést: a fiatal német megszerezte első F3-as győzelmét, majd nagyon beindult.

Silverstone-ban és Misanóban is gyarapítani tudta 1-1 győzelemmel a gyűjteményét, a Nürburgringen pedig „tökéletes hétvégét” hozott össze, mind a 3 futamot ő nyerte. A Red Bull Ringen is kiemelkedően jó teljesítményt nyújtott, 2 győzelmet és 1 második helyet gyűjtött, így abszolút bajnoki favoritként mehetett a hockenheimi szezonzáró hétvégére.

A hockenheimi első futam nem sikerült jól Schumacher szempontjából, a 12. helyen ért be, ezzel pedig megszakította a 11 futamon át tartó pontszerzési sorozatát, illetve a 6 futamon át tartó dobogós sorozatát. Azonban nyilvánvalóan ez kicsit sem zavarta a németet, mivel a második futamon már 2. lett, ezzel pedig bebiztosította a bajnoki címét. Az utolsó versenyen sem vett vissza, a második helyre ért be ekkor is.

Később bejelentették, hogy 2019-ben a Formula 2-ben, a Prema csapatánál folytatja pályafutását, ami a Forma-1 előszobájának tekinthető. Emellett részt vehetett a RoC-on is, ahol Vettel volt a csapattársa, ráadásul azon a hétvégén jelentették be, hogy Mick a Ferrari Versenyzői Akadémia pilótájává vált, édesapjának nyomdokaiba lépve.

Tehát idén a Formula 2-ben, ismét a Prema csapatánál pallérozódhat a 20 éves versenyző, aki bizonyíthatja a kétkedőknek, hogy ebben a sorozatban is meg tudja állni a helyét.