F1-es futamgyőztes fia nyerte az F4 UAE-sorozatot!

A korábbi Forma-1-es futamgyőztes versenyző Jarno Trulli fia, Enzo Trulli nyerte az F4 egyesült arab emírségekbeli bajnokságát – a 15 éves pilóta 1 ponttal múlta felül a holland Dilano van’t Hoffot.

Jarno Trulli fia, Enzo Trulli is formulaautós babérokra tör: több év gokartozás után idén lépett át a formulaautós sorozatokba, amelynek első állomása az F4 UAE volt, ahol rögtön az első futamán győzni tudott.

Az 5 fordulóból és 20 versenyből álló sorozatban neki és a holland Dilano van’t Hoffnak volt komoly esélye a bajnoki címre, aminek a sorsa végül az utolsó futamon dőlt el: Trulli a harmadik, van’t Hoff pedig a negyedik helyen végzett az utolsó versenyen, és hiába futotta meg utóbbi a verseny leggyorsabb körét, végül Trulli 1 ponttal többet gyűjtött nála.

A 15 éves olasz 4 győzelmet és 13 dobogós helyezést gyűjtött a sorozatban, idén pedig van’t Hoffhoz hasonlóan ő is a spanyol F4-es bajnokságban fog rajthoz állni, Trulli a Fernando Alonso Racing by Drivex csapatával, van’t Hoff pedig az MP Motorsporttal.

Alonso nem viccel: gyorsan visszatérne az edzéshez!

A Motorsport Images gyönyörű képeinek segítségével megtekinthetitek a 2021-es F1-es rajtrácsot.