Eltemették Anthoine Hubert-t (képek)

A tragikus spái Formula 2-es futamon elhunyt Anthoine Hubert-t tegnap temették el. A francia pilóta regnáló GP3-as bajnokként, 22 évesen távozott az élők sorából, a keddi temetésen pedig több kolléga is megjelent.

Anthoine Hubert, ART Grand Prix

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

A belga nagydíjhétvégén a Formula 2-es főfutamon szenvedett halálos balesetet a 22 éves francia versenyző, Anthoine Hubert, aki először Giuliano Alesi autóját próbálta elkerülni, ennek következményében a falnak ment, majd Juan Manuel Correa már nem tudta kikerülni Hubert autóját.

A balesetben Hubert életét vesztette, míg Correa mindkét lába eltört, gerincsérülést szenvedett, jelenleg pedig mesterséges kómában tartják az Alfa Romeo juniorversenyzőjét.

Hubert temetésére tegnap, kedd délután került sor, és több versenyzőtársa is tiszteletét tette a chartres-i katedrálisban rendezett búcsúztatón, például Charles Leclerc, Pierre Gasly, George Russell és Esteban Ocon, míg az F1 oldaláról Ross Brawn, Chase Carey és Sean Bratches tette tiszteletét. Az F2-es Giuliano Alesi, aki szintén érintett volt a tragikus balesetben, édesapjával, Jean Alesivel ment el a szertartásra.

Hubert gokartokkal kezdte a pályafutását, majd 17 évesen első próbálkozásra megnyerte a francia F4-es bajnokságot a 21 versenyen 11 győzelmet aratva. Ezután a Formula Renault 2.0 Eurocupban folytatta, ahol két szezont töltött, a második évében 2 győzelemmel az 5. helyen végzett összetettben.

2016-ban a Formula 3 európai szériájába került, ahol a 8. lett, majd 2017-ben, első GP3-as évében a negyedik lett, egy évvel később pedig meg is nyerte a sorozatot, amely a juniorsorozatok átalakítása miatt a GP3 utolsó kiírása lett. Idén került fel a Formula 2-be, ahol 2 győzelemmel az összetettbeli 8. helyen állt a tehetséges versenyző, aki a Renault juniorja volt. Nyugodjon békében!