-
17 nov.

Elképesztő mentések az IndyCar versenyéről: Sato elcsapta a szerelőt (videó)

2019. jún. 9. 7:39

Fogalmazzunk úgy, hogy az IndyCar legutóbbi futama ezúttal is hozta a kötelezőt, és egy őrült versennyel állt elő, amit a rajongók nagyon élvezhettek.

Amerikában is zajlanak az események az IndyCar sorozatban, mely folyamatosan hívja a kétszeres F1-es világbajnok Fernando Alonsót, de a spanyol még mindig nem mondott igent arra, hogy egy teljes szezont húzzon le a neves szériában.

A mezőny legutóbb a DXC Technology 600 futamán állt rajthoz, amit Josef Newgarden húzott be Alexander Rossi és Graham Rahal előtt. A bajnokságot Newgarden vezeti 367 ponttal a neve mellett, míg Rossinak 342 egysége van, akit Simon Pagenaud követ 319 ponttal. A francia idén már kétszer is nyert, de most ismét csak 6. lett. A legjobb ötben még Scott Dixon (278) és Takuma Sato (272) van ott, akik szintén esélyesek a címre, hiszen 8 hétvége van még hátra a szezon végéig.

A versenyen két hatalmas és elképesztő mentést is láthattunk. Az egyik épp Rossi nevéhez fűződött, ami az év egyik legnagyobb mentése eddig, és talán az is marad. Az amerikai versenyző centikre volt attól, hogy becsapódjon, de megúszta a dolgot.

A texasi pályán a 134. körben Zach Veach szintén óriásit mentett, bár neki sikerült eltalálnia a falat, de ebből egy igen nagy baleset is lehetett volna.

Sato ugyancsak főszereplő volt, miután a bokszutcában elcsapta az egyik szerelőt, aki szerencsére nem szenvedett súlyos sérüléseket.

Ennél durvább sport nincs, egészen elképesztő: Isle of Man TT

Alonsóék nem voltak szerencsések: forgalomba kerültek az első időmérőn