Jelentés az időmérőről

Ehrlacher nyerte a WTCR olaszországi időmérőjét, Norbi a hetedik

A WTCR idei szezonja az utolsó előtti fordulójához érkezett, amelyet az Adria International Racewayen rendeznek. A szombati időmérőt Michelisz Norbi elég jó helyzetből várhatta, hiszen a második edzésen ő volt a leggyorsabb.

Yann Ehrlacher, Cyan Racing Lynk & Co Lynk & Co 03 TCR

Fotót készítette: WTCR

Ha minden a tervek szerint alakult volna, akkor már tavaly megkaptuk volna ezt a futamot a naptárban, de aztán a koronavírus közbeszólt, idén pedig szintén volt némi probléma a helyszínnel, de végül a szezon végére mégis sikerült bekerülnie.

A hétvége mindenképpen eddigi legnagyobb híre volt, hogy a hazaiak legendás pilótája, Gabriele Tarquini bejelentette, hogy a szezon végeztével visszavonul a versenyzéstől. Ebből a szempontból tehát neki is különös jelentőséggel bír ez a néhány nap.

Az időmérő Q1-es szakaszának eleje még csak ismerkedéssel telt, a pilóták próbálták felmérni a viszonyokat a nagyrészt egyébként újraaszfaltozott pályán. Mindenki azért ment, hogy bekerüljön a legjobb 12-be, de az első tíz percben mérvadó idők még nem születtek.

A Lynk & Co-k viszont erősnek tűntek már az elejétől kezdve, néhány perccel a vége előtt három autójuk foglalta el az első három helyet, miközben Norbi is magabiztosan továbbjutó helyen volt.

Az utolsó pillanatokban aztán jött a várható tűzijáték, melyet a magyarok szépen abszolváltak, Norbi és Tassi Attila is tovább tudott jutni, Boldizs Bencének azonban ez sajnos nem sikerült. A Hondák és a Cuprák eközben szenvedtek, Nestor Girolami és Esteban Guerrieri is éppen csak továbbment, de a Zengő Motorsport autói mind kiestek.

A Q1-et a bajnokságot vezető Yann Ehrlacher nyerte, ezzel plusz öt pontot kapott, és legnagyobb szerencséjére a legfőbb riválisa, Jean-Karl Vernay csak a 13. helyen zárt, így nem jutott tovább, ez pedig hatalmas érvágás a franciának.

Tarquini pedig még a szakasz végén hibázott, és kicsúszott a kavicságyba, ezért a Q2-t már ki kellett ülnie, ezért mindkét versenyt a 12. pozícióból várhatja majd vasárnap. A legjobb ötbe a végén két Audi és három Lynk & Co jutott be, ezzel pedig biztossá vált, hogy a magyaroknak ezúttal nem termett babér.

Norbi a hetedik, Tassi pedig a 11. helyet szerezte meg, a fordított rajtrácsos pole pedig Santiago Urrutiáé lett. A Q3-ban Frédéric Vervisch hajtott ki először az egyetlen gyorskörére, amely végül egy remek idő, 1:49,510 lett. A hátralévő négy pilótának tehát fel volt adva a lecke.

Ehrlacher következett másodiknak, és a fiatal francia ismét megmutatta, hogy milyen jó tempót tud futni ezen a pályán, mert 163 ezreddel jobbat ment Vervisch-nél. Ezt követően jött Thed Björk, a svéd pedig szép kört rakott össze, de „csak” a harmadik helyre volt elég, hátránya viszont csak öt ezred volt az audis pilótához képest.

Negyedikként érkezett Gilles Magnus a másik Audival, de ő jelentősen elmaradt a többiektől, és az ideiglenes negyedik helyre sorolt be. Végül, de nem utolsó sorban Yvan Mulleren volt a sor, de a veterán versenyző rossz kört ment, így csak ötödiknek jött be.

Ezzel tehát biztossá vált, hogy Ehrlacher húzta be a kvalifikációt, így ő kezdheti majd meg a vasárnapi főversenyt az első rajtkockából, őt pedig Vervisch és Björk követi majd. Ez mindenképpen fontos eredmény volt számára a bajnoki küzdelem miatt, maguk a futamok pedig biztosan izgalmasak lesznek.