Jelentés az időmérőről

DTM: Mercedes-pole a második lausitzi időmérőn, a Red Bull-junior lett a második!

A tegnapi verseny győztese, Philip Ellis szerezte meg a pole-pozíciót a második lausitzringi időmérőn, mögötte pedig a Red Bull-junior Liam Lawson végzett, Alex Albon viszont nem fért be a top 10-be.

Race winner Philip Ellis, Mercedes AMG Team Winward Mercedes AMG GT3

Fotót készítette: Andreas Beil

A hétvége első DTM-versenyét Philip Ellis nyerte a Red Bull-junior Liam Lawson előtt, vasárnap délelőtt pedig jött a második időmérő edzés, a helyszín továbbra is a Lausitzring volt.

Az időmérő elején a legtöbb kocsi rögtön kijött a pályára, Flörsch kocsija pedig megállt a pályán, de egy újraindítás után folytatni tudta. A kvali elején Sheldon van der Linde állt az élre, viszont ekkor még nem voltak igazán versenyképes köridők.

Müller az Audival egy 1:31.9-es idővel vette át a vezetést, Juncadella pedig 1:31.5-öt ment, így az időmérő felénél Juncadella, Götz, Müller volt a top 3 sorrendje, Albon pedig a kilencedik pozícióban állt.

Abril 1:30.9-cel vette át az első helyet 6 perccel a leintés előtt, az utolsó két percben pedig egymás után jöttek a jobbnál jobb körök. Ellis 1:30.2-vel állt az élre, Götz és Glock pedig 4-4 tizedre volt tőle, amikor már csak egy perc volt hátra.

Lawson az utolsó pillanatban felugrott a második helyre, így a végeredmény Ellis, Lawson, Götz, Kelvin van der Linde, Glock, Auer lett az első hat helyen, Albon pedig ezúttal a top 10-en kívül, a 13. helyen végzett.

A verseny ma délután 13:30-kor kezdődik, élőben a Digi Sport 1 közvetíti a futamot, valamint angol kommentárral a DTM hivatalos YouTube-csatornáján is követhető a verseny.

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 United Kingdom Philip Ellis 6 1'30.292     169.649
2 New Zealand Liam Lawson 8 1'30.686 0.394 0.394 168.912
3 Germany Maximilian Götz 12 1'30.695 0.403 0.009 168.895

Rosberg szerint egyszerű oka van annak, hogy miért nem jelentette még be a Mercedes Hamilton csapattársát…

Előző cikk Formula E: BMW-győzelem, a mercedeses De Vries hatalmasat ment a londoni versenyen!
Következő cikk Wolff elengedné a Forma-1-be a Williamsszel összeboronált FE-pilótákat