Doohan idegőrlő csatában aratott győzelmet, a Tridenté lett a csapatbajnoki cím!

Jack Doohan a csapatutasítást megtagadva nyerte meg az F3 2021-es szezonjának utolsó versenyét, azonban a Trident így is megszerezte a csapatbajnoki címet a Prema előtt, miután az egyéni bajnok Dennis Haugert kilökték a versenyből.

Jack Doohan, Trident,  Clement Novalak, Trident

Fotót készítette: James Gasperotti / Motorsport Images

Az F3 idei utolsó versenyén Dennis Hauger már egyéni bajnokként rajtolhatott el a 9. helyről, azonban a csapatvilágbajnoki címért még szoros csatát vívott a Prema és a Trident – a versenyt utóbbi kezdhette jobb reményekkel, miután Jack Doohan az első, Clément Novalak a 2. helyről várhatta a lámpák kialvását.

Doohan meg is tartotta a vezetést, Hauger a 6. helyre javított, miután az agresszíven támadó Lorenzo Colombót kiterelték a pálya szélére. Hauger a 3. körben már az 5. helyért támadta Juan Manuel Correát, azonban az amerikai őt is kiterelte a bukótérbe.

Correa egyre látványosabban felduzzasztotta maga mögött a vonatot, az agresszív védekezésének pedig katasztrofális következményei lettek: ezúttal Victor Martinst terelte ki, majd a nagy helyezkedésben meglökte Rasmussent, aki megforgatta Haugert.

A Prema bajnoki esélyei így tehát Arthur Leclerc-en múltak, aki a 14. helyről a 7-re kapaszkodott fel, ez azonban Olli Caldwell gyengébb szereplése miatt még nem volt elég a címvédő csapatnak az újabb győzelemhez.

Nem csak a Premánál fogták azonban a fejüket: messze mindenki előtt Doohan és Novalak kezdett el csatázni a futamgyőzelemért, a francia versenyző pedig a bátor előzési kísérletével kiterelte a 2. kanyarban Doohant.

Itt pedig jött minden csapatfőnökök rémálma: Doohant arra utasították, hogy adja át a győzelmet a Novalaknak, miután a csatázásuk alatt fel tudott kapaszkodni rájuk Frederik Vesti is, azonban Doohan nem engedelmeskedett.

9 viszonylagos nyugalommal megtett kör után Vesti hibázott a 2. szektorban, így Novalak újabb támadást indított a győzelemért a 17. körben, Doohan azonban ismét nagyon keményen védekezett, ez pedig ismét lehetőséget adott Vestinek a támadásra.

A 18. körben pedig a folyamatos csatározás meg is bosszulta magát: Vesti megelőzte a gumikkal szenvedő Novalakot, azonban a Trident bajnoki címe még a 3. helyével is biztonságban volt.

Logan Sargeant, és a mindössze 16 éves Jak Crawford is erős teljesítménnyel zárta az idei évet, ahogyan Jonathan Hoggard is, akinek a 6. helyével a Jenzer elmozdult a csapatbajnokság utolsó helyéről.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány
1 Australia Jack Doohan Italy Trident 20 -
2 Denmark Frederik Vesti France ART Grand Prix 20 3.100 3.100
3 United Kingdom Clement Novalak Italy Trident 20 3.700 3.700
4 United States Logan Sargeant Czech Republic Charouz Racing System 20 7.400 7.400
5 Jak Crawford United Kingdom Hitech Racing 20 9.600 9.600
6 United Kingdom Johnathan Hoggard Switzerland Jenzer Motorsport 20 10.300 10.300
7 Arthur Leclerc Italy Prema Powerteam 20 15.200 15.200
8 France Victor Martins Netherlands MP Motorsport 20 18.800 18.800
9 Ayumu Iwasa United Kingdom Hitech Racing 20 23.600 23.600
10 United Kingdom Olli Caldwell Italy Prema Powerteam 20 25.700 25.700

Előző cikk Ticktum nyerte az egyetlen F2-es sprintfutamot, szokatlan kiesések a száradó pályán
Következő cikk Piastri tovább növelte az előnyét Szocsiban az újabb F2-es futamgyőzelmével