Brutális baleset az esős Spában: a második helyről esett ki a Cadillac

A második helyről esett ki a WEC 2023-as spái 6 órás versenyén a Cadillac Racing 3-as autója, miután Renger van der Zande pár centivel lecsúszott az ideális ívről.

#2 Cadillac Racing Cadillac V-Series.R: Earl Bamber, Alex Lynn, Richard Westbrook

Nagyon trükkös körülmények között kezdődött a WEC 6 órás spái versenye, a már száradó pálya, de szemerkélő eső a két Ferrarit is megviccelte, akik végzetes stratégiai hibát követtek el azzal, hogy esős gumikon rajtoltak.

A 8-as Toyota rossz időmérős helyezése és a Ferrarik nem tervezett kiállása helyzetbe hozta a Cadillacet és a Porschét is, Renger can der Zande a 2. helyre ugrott fel a 3-as Cadillackel. A két Ferrari tempója azonban továbbra is nagyon erős volt, és miután megpróbálták visszavenni a körüket.

Renger van der Zande ezt természetesen nem akarta engedni, és az Eau Rouge-ban is keményen védekezett, de pár centit lecsúszott a vizes ívre, és óriási sebességgel csapódott a gumifalba.

Ő karcolások nélkül megúszta a balesetet, de ez nem elmondható a Cadillecről, amely – ahogyan azt Sebastian Bourdais is megerősítette, hogy az egyik Le Mans-ra készített tarkalékautójuk volt, így a Cadillacnek csipkednie kell magát, hogy Le Mans-ra legyártsanak egy teljesen új autót.

Alonso ötlete nyomán szabályt módosít az FIA…

Előző cikk F2: Bizarr balesetek és káosz, Ferrari-junior győzött a versenyen, amin 11-en értek célba
Következő cikk TCR World Tour: Michelisz Norbert rajt-cél győzelmet aratott Portugáliában!