Bemutatkozott a McLaren 2020-as IndyCar-festése

Az Arrow McLaren SP hivatalosan is bemutatta a 2020-as IndyCar-festését, amivel természetesen az Indy 500-on is rajthoz fognak állni a legendás hétvége keretében. A cél nem lehet más mint a győzelem!

Arrow McLaren SP 2020

Fotót készítette: Arrow SPM

A csapat korábban Schmidt Motorsport néven volt ismert, amit még Sam Schmidt és Ric Peterson alapított. Az alakulat 2001-ben mutatkozhatott be az IndyCar-ban, és eddig összesen 7 győzelmet, valamint 12 rajtelsőséget szereztek.

Tavaly azonban az istálló megállapodást kötött a McLaren Racinggel, így egy teljes brandváltás következett. Az Arrow McLaren SP nagyon nagy terveket szövöget, és többek között az Indy 500-at is meg akarják nyerni. Ez ezelőtt nem sikerült a csapatnak.

Az IndyCarban 28 dobogós helyezést szerzett csapat az Indy Lights sorozatban már 7 bajnoki címet számol. A legnagyobb szériában azonban egyelőre nem értek fel a csúcsra. Mindez a McLaren támogatásával nagyon is lehetséges lehet.

A csapat két versenyzője Patricio O'Ward és Oliver Askew. A projekt mögött pedig olyan szponzorok állnak mint az Arrow Electronics, a Cypress Semiconductor, a Lucas Oil, vagy a Gearwrench. A motort pedig a Chevrolet biztosítja.