Újabb bajnoki címet nyert „a Mercedes Kimije”

A Mercedes-junior Andrea Kimi Antonelli lett a 2023-as Formula Regional Middle East bajnoka, amelyben ráadásul már az utolsó verseny előtt behozhatatlan előnyre tett szert.

Andrea Kimi Antonelli, Mumbai Falcons Racing

Január 13. és február 19. között rendezték a Formula Regional Middle East bajnokság idei kiírását, ahol több tehetséges pilóta is indult. A futamokat a kuvaiti, a dubaji, illetve az F1-ből is ismert Abu-Dzabi-i pályán rendezték.

A 15 futamos bajnokságot a Mercedes-junior Andrea Kimi Antonelli nyerte meg, aki már az utolsó futam előtt bebiztosította a címét. Mögötte két, idén az F3-ban induló pilóta, Taylor Barnard és Rafael Camara végzett.

Antonelli 3 győzelmet és 6 dobogós helyezést szerzett, idén pedig a Formula Regional Európa-bajnokságban fog indulni. A 16 éves tehetség a tavalyi eredményeire is büszke lehet: a német és az olasz F4-es bajnokságot is megnyerte.

A mezőnyben ott volt a fiatal magyar pilóta, Révész Levente is, aki 9 pontot szerezve a 25. helyen végzett, a legjobb eredménye a kuvaiti második futamon elért 6. pozíció volt.

Előző cikk Női versenyző és aranylabdás focista érkezik az Alpine F1-es csapatához