Autosport-díj: Hamilton, Marquez és Albon az év legjobbjai között

Kihirdették a 2019-es Autosport Díjátadó nyerteseit, Lewis Hamilton az Év versenyzője, Marc Marquez az Év motorosa, Alex Albon az Év újonca, míg a Mercedesé az Év versenyautója.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1

Daimler AG

Az Autosport Awards 2019-es díjátadóján Lewis Hamilton újabb elismerést gyűjtött be, a hatszoros F1-es világbajnok a Pirelli Év nemzetközi versenyzője díjat nyerte el. Hamilton pénteken az FIA gáláján söpörte be az év legjobbjának járó elismerést.

A MotoGP-ben hasonlóképpen a hatodik világbajnoki címét nyerte Marc Marquez, a spanyol az Év motorversenyzője díjat nyerte el a londoni eseményen, ami azt jelenti, hogy a díjkiosztó 2016-os alapítása óta a kategóriában veretlen, minden évben neki ítélték a díjat.

Az Év újonca Alex Albon lett, aki szintén duplázott a pénteki FIA-gálát követően. A Forma-1 thai újonca az évet a Toro Rossóban kezdte, de a Red Bullban fejezte be, és az osztrákok annyira elégedettek voltak a teljesítményével, hogy hosszabbítottak is vele 2020-ra.

Az Év brit versenyzőjének egy másik F1-es újoncot, Lando Norrist választották, és a McLarennél azonnal letette a névjegyét, kvalifikáción 11-10-re verte csapattársát.

Az idén debütáló W Series is besöpört egy elismerést, a Jamie Chadwick által megnyert első szezon után Az Úttörő és innováció díját kapta meg a sorozat, amelynek vezérigazgatója, Catherine Bond Muir vette át az elismerést Londonban.

Az Év momentuma díjat először osztották ki, az első kitüntette pedig Jean-Eric Vergne lett, aki a Formula E történetének első címvédője lett. Az Év versenyautója a Mercedes forma-1-es autója lett, Lewis Hamilton hatodik bajnoki címét nyerte a W10-es volánjánál.

A Gregor Grant-díjat kétszer is kiosztották Londonban, a legendás túraautó csapatfőnök, Dick Bennetts mellett a Monacói Nagydíj részesült az elismerésben, amelyet 90 éve rendeztek meg először, és összesen 66 forma-1-es nagydíjnak adott már otthont, és a motorsportok Tripla Koronájának a tagja a Le Mans-i 24 órás viadallal és az Indianapolis 500-zal együtt.

Hollandiában nagy erőkkel zajlanak a munkálatok, hogy 2020-ra minden a helyére kerüljön. A pálya jelen állapotában használhatatlan, de ha az elkészül, az egyik legélvezetesebb kanyart tartalmazhatja.