Arthur Leclerc megszerezte első pole-pozícióját az F3-ban a Hungaroringen

A Ferrari-junior Arthur Leclerc szerezte meg a pole-pozíciót a Formula 2021-es szezonjának hungaroringi fordulóján a bajnoki éllovas Dennis Hauger, valamint Jack Doohan előtt

Race winner Arthur Leclerc,  Prema Racing

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

Az első mért körök után a meglepetést azt szolgáltatta, hogy a közepesek a pusztító, 65 fokos aszfalthőmérséklet ellenére is kibírtak egymás után két mért kört is, az pedig még nagyobb meglepetés volt, hogy az élmenő Dennis Hauger és Jack Doohan előtt az élen a camposos Lorenzo Colombo állt, akinek eddig egy 13. hely volt a legjobb eredménye az F3-ban.

A többiektől eltérő stratégián lévő Matteo Nannini is remek időt autózott, és a 4. helyre jött fel, míg Tóth László a hazai versenyén a 24. időt autózta első nekifutásra.

A mért körök második sorát Dennis Hauger indította, de 12 perccel az időmérő vége előtt Arthur Leclerc állt az élre, aki egy 3 rajthelyes büntetést hozott magával még Ausztriából, mögötte pedig a 3 Trident sorakozott Doohan Schumacher Novalak sorrendben.

A finálé előtt a meglepetést Victor Martins okozta, aki csak a 22. legjobb idővel rendelkezett. Az időmérő végén szinte senki nem tudott javítani, az utolsó utáni pillanatban azonban Hauger az 5. helyről felugrott a másodikra.

Leclerc idejét azonban senki nem tudta már megjavítani, így a monacói pilóta megszerezte karrierjének első F3-as pole-pozícióját. A 3 rajthelyes büntetését ráadásul már az első sprintfutamon letudhatja majd, így a legfontosabb versenyen, a vasárnapi főfutamon ő rajtolhat majd az élről.

A két Alpine-akadémista Martins és Collet az MP-vel nagyon nem találta a tempót, csak a 24. és a 25. helyről vághatnak majd neki az első sprintfutamnak és a vasárnapi főversenynek, míg Tóth László végül a 29. helyet szerezte meg a 30 fős mezőnyben.

Helyezés Versenyző Csapat Idő Hátrány Intervallum
1 Arthur Leclerc Italy Prema Powerteam 1'33.164
2 Norway Dennis Hauger Italy Prema Powerteam 1'33.253 0.089 0.089
3 Australia Jack Doohan Italy Trident 1'33.260 0.096 0.007
4 Germany David Schumacher Italy Trident 1'33.284 0.120 0.024
5 United Kingdom Clement Novalak Italy Trident 1'33.331 0.167 0.047
6 Russian Federation Alexander Smolyar France ART Grand Prix 1'33.429 0.265 0.098
7 Denmark Frederik Vesti France ART Grand Prix 1'33.449 0.285 0.020
8 United States Logan Sargeant Czech Republic Charouz Racing System 1'33.632 0.468 0.183
9 United Kingdom Olli Caldwell Italy Prema Powerteam 1'33.704 0.540 0.072
10 Ayumu Iwasa United Kingdom Hitech Racing 1'33.777 0.613 0.073

Előző cikk IndyCar-csapattulajdonos: „Többször is beszéltem Hülkenberggel…”
Következő cikk Drámai döntés után Iwasa nyerte az első F3-as futamot, Tóth László a 27.