Alonso: A 7-es autó érdemelte volna meg a győzelmet…

Fernando Alonso, Sebastien Buemi és Kazuki Nakajima nyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt és a WEC idei szezonját. Viszont a verseny leintését követően a spanyol elmondta, Le Mans-ban jobb munkát végzett a 7-es Toyota, és ők érdemelték volna meg a győzelmet.

#8 Toyota Gazoo Racing Toyota TS050: Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima, Fernando Alonso

Fotót készítette: JEP / Motorsport Images

A Mike Conway, Kamui Kobayashi, José Maria Lopez hármassal felálló 7-es számú Toyota dominálta szinte a Le Mans-i 24 órás verseny egészét, de ennek ellenére a győzelmet a Fernando Alonso, Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima névsorral rendelkező 8-as Toyota nyerte.

A versenyen kulcsmomentum volt, hogy egy defekt miatt kétszer is ki kellett állnia a bokszba a 7-es Toyotának, mivel először nem a defektes gumit cserélték le a guminyomásmérő szenzor meghibásodása miatt.

Alonso, Buemi és Nakajima a leintést követően duplán ünnepelhetett, hiszen a győzelmükkel nemcsak a Le Mans-i versenyen diadalmaskodtak, hanem a WEC 2018/19-es szezonját is megnyerték. Alonso és Nakajima először lett világbajnok a WEC-ben, míg Buemi 2014 után másodszor ért fel a csúcsra. A Toyota bokszában levő hangulatra azonban rányomhatta a bélyegét az, hogy a 7-es autót óriási balszerencse sújtotta.

„Hihetetlen érzés. Az elsődleges célunk az volt erre a hétvégére, hogy megnyerjük a WEC bajnoki címet. És persze a versenyen a 7-es autó gyorsabb volt nálunk, tényleg megérdemelték volna a győzelmet. De ezúttal nem volt szerencséjük, a szerencse pedig mindig szerepet játszik a motorsportban. Most a mi oldalunkon volt a szerencse, de természetesen ezt boldogan elfogadjuk.” – nyilatkozta Alonso.

Buemi pedig ezt mondta a verseny után: „Nem érdemeltük meg ma a győzelmet, a testvérautónk sokkal gyorsabb volt, de jó érzés megnyerni a bajnoki címet.”

Fernando Alonso egy ideig nem fog részt venni WEC-es futamokon, ugyanis a spanyol pilóta megerősítette, hogy a következő szezonban nem a Toyotánál folytatja. A kétszeres F1-es bajnok jövője egyelőre tisztázatlan.

Előző cikk Sokáig a 7-es Toyota állt a legjobban, de Alonsóék nyertek Le Mans-ban!
Következő cikk Képekben Alonso újabb nagy győzelme a Le Mans-i 24 órás versenyről