Akrobatikus kerékcsere a versenyen: van ennél lazább mozdulat?

Vannak bizonyos helyzetek, amikor valaki nemcsak gyors és precíz, hanem még mérhetetlenül laza is. Nos, valami hasonlót láthattunk a Super Formula sorozat legutóbbi futamán Japánban.

UOMO SUNOCO TEAM LEMANS

Fotót készítette: Jun Goto

A hu.motorsport.com élőben közvetíthette a Super Formula legutóbbi fordulóját, amit Motegiben rendeztek meg. Az időmérő edzést az előző versenyhétvégéhez hasonlóan Álex Palou nyerte meg, de a spanyol ezúttal mindezt nem tudta győzelemre váltani, és csak negyedik lett. A versenyen Ryo Hirakawa volt az első, akinek eddig még pontja sem volt a bajnokságban, ahol 10-8-6-5-4-3-2-1 rendszerben osztanak ki pontokat, valamint az időmérős sikerért jár még egy extra egység.

A második helyen az ex-F1-es Kamui Kobayashi ért célba, aki 19 pontos a negyedik helyen, míg a dobogó legalsó foka az éllovas Nick Cassidyé lett. Az ausztrál mindössze egy ponttal számol többet a második pozícióiban lévő Naoki Yamamotóhoz képest, aki 27 egységgel várja a folytatást, mely szeptember végén Okayamában lesz. A fentebb említett, szintén bajnokesélyes Palou a 20 pontjával a harmadik helyen áll.

A versenynek több látványos jelenet is volt, többek között a bokszutcában, ahol az egyik szerelő parádés mozdulattal cserélt kereket, amit természetesen videóra is vettek a kollégák Palou kerékcseréjénél. Igen ritkán lát hasonlót az ember, főleg egy komolyabb formulaautós kategóriában, mert a japán Super Formula valóban az.