A Toyota uralta a WEC japán futamának időmérőjét

A Toyota a World Endurance Championship hazai futamán Fujiban lefoglalta magának az első sort, Kobajasi Kamui szerezte meg a pole pozíciót a 7-es számú GR010 HYBRID volánja mögött.

#7 Toyota Gazoo Racing Toyota GR010 - Hybrid: Mike Conway, Kamui Kobayashi, Jose Maria Lopez

Kobajasi legjobb ideje 1:27.794 volt a hiperautók 15 perces időmérőjének felénél, ezzel megszerezte a bónuszpontot is a csapatnak, aminek Jose Maria Lopez és Mike Conway is a tagja. A másik Toyotával Brendon Hartley 624 ezreddel maradt le a két, Penske által üzemeltetett Porsche 963 előtt.

Az edzés elején a 6-os Porschéval Kevin Estre rövid időre az élre tört, mielőtt a két Toyota megfutotta leggyorsabb idejét a korábbi eső miatti néhány nedves folttól eltekintve száraz pályán. A francia versenyző 1:28.687-as köre így is elég volt a harmadik helyre a csapattárs, Frederic Makowiecki 5-ös számú autója előtt. Ezután az egyetlen Cadillac V-Series.R következett Alex Lynnel, ő volt az utolsó, aki egy másodpercen belül volt Kobajasihoz képest.

A Ferrarinak nem jött össze az edzés, a két 499P csak a hatodik és hetedik helyet szerezte meg, így ebben a szezonban először nem rajtolhat legalább egy autójuk az első három hely valamelyikéről. James Calado futotta a márka legjobb idejét 1:28.991-gyel, 1,2 másodperces hátránnyal, Nicklas Nielsen az 50-es rajtszámú autóban alig volt lassabb.

A nyolcadik hely a JOTA által vásárolt Porsche lett Antonio Felix da Costával, mögötte a Protonnal Neel Jani és a két, erősen szenvedő Peugeot 9X8, amellyel Mikkel Jensen és Loic Duval csak a 10. és 11. időt autózták. A mezőnyt a Vanwall Vanderwell 680 zárta, Tristan Vautier vezette.

Az LMP2 kategóriában a United Autosports rajtolhat az élről Philip Hanson révén, aki a 22-es számú autó első, a csapat harmadik pole-ját szerezte idén. 1:32.182-es idejével a Filipe Albuquerquét és Frederick Lubint is magában tudó csapat mindössze 91 ezreddel előzte meg Louis Deletraz-t a 41-es számú WRT ORECÁval.

Az első hármat a másik United-autó zárta Oliver Jarvis vezetésével a Haas Forma-1-es csapatának tartalékpilótája, Pietro Fittipaldi JOTA-gépe és a Le Mans-i győztes Inter Europol Competitionnél versenyző Albert Costa előtt. Az edzés elején még a Vector Sportból Gabriel Aubryé volt a legjobb idő, azonban a következő körében csúnyán elfékezte magát, így a hatodik hellyel kell megelégednie.

A GTE AM-ben Ben Keating hozta az idei harmadik első rajtkockát a bajnoki címet már elhódító Corvette Racingnek, a Corvette C8.R-t Nicky Catsburggel és Nico Varronéval megosztó versenyző a szokásos riválisát, az Iron Dames csapat Porschéját vezető Sarah Bovyt előzte meg mindössze 35 ezreddel az akkor még nedves pályán.

A harmadik helyre Hosino Szatosi kvalifikálta a D’station Racing Aston Martinját a Heart of Racing színeiben versenyző Ian James előtt. A Ferrari-kontingenst Koizumi Hirosi vezeti a 21-es számú AF Corséban. A WEC hatórás versenye holnap magyar idő szerint három órakor kezdődik.

Volt időmérő a MotoGP-ben is, itt írtunk róla.

Driver Info

Helyezés Csapat # Versenyzők Autó Kör Idő Intervallum km/ó
1
Toyota Racing HYPERCAR
7 United Kingdom M. Conway Japan K. Kobayashi Argentina J. Lopez Toyota GR010 - Hybrid 7 1'27.794   187.106
2
8 Switzerland S. Buemi New Zealand B. Hartley Japan R. Hirakawa Toyota GR010 - Hybrid 7 +0.624 0.624 185.785
3
PORSCHE PENSKE MOTORSPORT HYPERCAR
6 France K. Estre Germany A. Lotterer Belgium L. Vanthoor Porsche 963 7 +0.893 0.269 185.222

Előző cikk IndyCar: Palou újabb győzelmet szerzett, mellyel a bajnokságot is behúzta
Következő cikk Kamion Eb: Kiss Norbert műszaki hiba után aratott futamgyőzelmet Zolderben