A Red Bull-junior helyettesíti a gerinctörést szenvedett F2-est

A DAMS csapata péntek este bejelentette, hogy a gerinctörést szenvedő Sean Gelael helyett a Red Bull tehetsége, Jüri Vips fog beugrani a Formula 2 következő három fordulójában.

Juri Vips, Hitech Grand Prix

Carl Bingham / Motorsport Images

A barcelonai hétvégén a DAMS-pilóta Sean Gelael gerinctörést szenvedett, emiatt pedig több versenyt is ki kell hagynia a 23 éves versenyzőnek. Ennek következtében a DAMS csapatának helyettest kellett találnia.

Végül a választás a Red Bull-junior Jüri Vipsre esett. Az észt tehetség 2017-ben megnyerte a német F4-es bajnokságot, 2018-ban pedig 4 győzelemmel az összetettbeli negyedik pozícióban végzett az F3 európai szériájában.

2019-ben az FIA F3-as bajnokságban állt rajthoz, ahol három győzelemmel szintén a negyedik helyen végzett összetettben, idén pedig a Formula Regional Európa-bajnokságban és a Super Formulában kapott ülést – ez után jött a váratlan F2-es lehetőség.

A 19 éves pilóta a bejelentést követően így nyilatkozott:

„Nagyon hálás vagyok és nagyon örülök annak, hogy a DAMS lehetőséget ad nekem. Tudom, hogy rendkívül nehéz lesz úgy beugrani, hogy már a szezon felén is túl van az F2 mezőnye, de minden tőlem telhetőt meg fogok tenni annak érdekében, hogy olyan erős eredményeket szállítsak a csapatnak, amelyet megérdemelnek.”

Fotó készítője: FIA F3

„Azt is nagyon várom, hogy Dan Ticktum mellett dolgozzak, aki biztosan segíteni fog abban, hogy felvegyem a tempót, és az lesz a célunk, hogy minél több pontot gyűjtsünk a csapat számára.” – így Vips.

A bejelentés szerint a Red Bull juniorja a Formula 2 spái, monzai és mugellói fordulójában fogja helyettesíteni a sérült Gelaelt.

Két gyártó kérte az időmérős motormód betiltásának elhalasztását…

A Forma-1 új hivatalos játékának legnagyobb újítása a „My Team” mód lesz, amin belül lehetőségünk adódik egy 11. F1-es csapat irányítására, melyet szinte a végtelenségig a saját arcunkra szabhatunk.