A Rebellion elnöke kénytelen volt feladni a Dakart, miután porig égett az autója

A Rebellion kénytelen volt visszalépni a 251-es rajtszámú autójávala Dakar-ralitól, miután Alexandre Pesci DXX RD Limited prototípusa szerdán a shakedown során hirtelen kigyulladt.

#251 Rebellion Motors DXX: Alexandre Pesci, Stephan Kuhni

Az autó, amelyet a Rebellion elnöke, Pesci és a másodpilóta Stephan Khuni közösen használt volna a 44. Dakaron Szaúd-Arábiában, megsemmisült, miután lángokba borult egy 10,7 km-es shakedown során Dzsidda közelében. Pesci és Khuni nem sérült meg.

Az incidens idő előtt véget vetett annak, hogy Pesci egymás után harmadszor is részt vett volna a rangos terepralin. A csapattulajdonos/versenyző debütálásakor a 43. helyen végzett, de a tavalyi verseny 9. szakaszán kénytelen volt feladni a versenyt.

Bár Pesci nem indul szombaton a Dakar-ralin, a Rebellion egy második nevezéssel képviselteti magát, amelyet a Le Mans-i 24 órás verseny győztese és a Pikes Peak-rekorder Romain Dumas vezet. Az ex-Porsche gyári pilóta mellett Remi Boulanger navigátor is ott lesz a 215-ös autóban.

A svájci csapat, az FIA World Endurance Championship LMP1 osztályának korábbi futamgyőztese a Peugeot 3008 DKR által inspirált DXX prototípussal indul.

Pesci visszalépése az első nem a COVID-hoz köthető kiszállás a 2022-es Dakar versenyen, amely hivatalosan január 1-jén egy 19 km-es prológgal veszi kezdetét.

Az első szakasz a szaúd-arábiai Dzsiddában, a kereskedelmi központban található Abdulaziz király stadionból indul, nagyjából 60 km-re attól a helyszíntől, ahol a hét elején a shakedownt tartották.

Így szól Wolff 2022-es újévi üzenete

Előző cikk Jövőre teljes idényt fut a gyorsaságimotoros hosszútávú vb-n a 20 éves magyar versenyző