Jelentés a szabadedzésről

A Ferrari volt a leggyorsabb a Le Mans-i Hyperpole előtt, de szoros csata várható

Antonio Fuoco és az 50-es számú gyári Ferrari érte el a legjobb időt a Le Mans-i 24 órás viadal harmadik szabadedzésén, az első öt helyen azonban öt különböző márka autója végzett.

#50 Ferrari AF Corse Ferrari 499P: Antonio Fuoco, Miguel Molina, Nicklas Nielsen

Fotót készítette: Andreas Beil

Ez az edzés persze elsősorban nem az egykörös tempóról szólt, hiszen a mezőny legnagyobb része nem vesz majd részt a nemsokára kezdődő Hyperpole-ban, de ettől függetlenül azért jól látszik, hogy valóban komoly küzdelem várható majd a rajtelsőségért és utána a futamgyőzelemért is.

Fuoco 3:27,283-at autózott az edzés utolsó pillanataiban, miután felraktak még neki egy friss szett abroncsot. A 6-os Porsche lett a második Kevin Estrével a volánnál, míg a harmadik helyet Dries Vanthoor érte el a 15-ös BMW-ben.

A negyedik pozíciót Sebastien Bourdais szerezte meg a 3-as Cadillac színeiben, és az első négy helyezettet egyébként nagyjából csak két tized választotta el egymástól. Az ötödik helyen végző Toyota lemaradása eközben már valamivel nagyobb volt, de a japánok láthatóan a versenyre helyezték a hangsúlyt.

Mögöttük szintén elég vegyes volt a kép, de az Alpine, a Lamborghini és a Peugeot is képes volt 3:30-on belüli időket autózni. A 12-es számú Jota Porsche eközben egyetlen kört sem tudott futni, miután a tegnapi FP2 végén Callum Ilott elég csúnyán összetörte az autót, amelyet most egy új monocoque köré kell felépítenie a csapatnak.

Az LMP2-ben eközben a 65-ös Panis Racing-autó végzett az élen, de az ő edzésük közel sem volt problémamentes, hiszen kétszer is a pálya szélén kötöttek ki. A GT-kategóriában pedig szintén egy olyan autó szerezte meg az első helyet, amely nem futott hibátlan edzést.

Itt az 59-es számú United Autosports McLaren nyert annak ellenére is, hogy James Cottingham nagyjából az edzés felénél kicsúszott és a gumifalban kötött ki, előidézve ezzel az egyetlen piros zászlós időszakot.

Nemsokára, egészen pontosan 20 órakor következik majd az időmérő edzés döntő része, vagyis a Hyperpole, ahol mindhárom kategória legjobb nyolc autója csaphat majd össze a rajtelsőségért. Mindenképpen érdemes lesz majd követni azt is, mert valóban nagy csata várható.

Előző cikk Íme, a 2024-es Le Mans-i 24 órás menetrendje
Következő cikk Le Mans, Hyperpole: Az utolsó pillanatban dőlt el az első rajtkocka sorsa!