Motorsport.com hírek

Audi TT Cup: Masters ismét nyert, fekete zászló Keszthelyinek

Keagan Masters ismét győzni tudott a Red Bull Ringen az Audi TT Cup szériában. Keszthelyi Vivien versenye idő előtt véget ért vasárnap.

Keszthelyi Vivien - Spielberg

Az első kockából a tegnapi futamgyőztes, Masters rajtolt, mellőle Azcona kezdte meg a vasárnapi futamot. A vendégversenyzők a szabályok értelmében az utolsó két pozícióból vágtak neki a menetnek, Keszthelyi a 14. helyről. Vettel, aki új motort kapott a kocsiba, a hatodik helyről várta, hogy kialudjanak a lámpák Spielbergben.

Azcona átvette az első helyet Masterstől, Dontje volt a harmadik a sorban. Keszthelyi két helyet javított a rajtot követően, Wohlwendet és Arnoldot is megelőzte a 7-es kocsival, így a 11. volt az egy autóval megfogyatkozott mezőnyben.

Azcona számára szomorú hír érkezett, áthajtásos büntetést kapott, amiért kiugrott a rajtnál. A visszajátszásból kiderült, test-test elleni küzdelemben volt része Keszthelyinek és Arnoldnak, amiből a magyar jött ki jobban, a rivális a pálya szélén kötött ki a 3-asban. Az élen Masters, Dontje és Ellis sorrend alakult ki, jól alakultak a dolgok a bajnokságban élen álló brit számára (Ellis), aki második évét futja a TT Cupban.

A hetedik körben áthajtásos büntetést kapott Keszthelyi veszélyes manőver miatt – közölték a versenybírók. Keszthelyi körül nagy volt a „felhajtás”: Arnold, Rdest, és Wohlwend is egy bolyban volt vele, amikor érkezett a büntetés. Pár pillanattal később már fekete zászlót lengettek Keszthelyinek, aki elmulasztotta végrehajtani a büntetést – végül a 10. körben kihajtott a pitbe és befejezte a versenyt.

Az élen változatlan volt a sorrend, Masters menetelt a második győzelem felé a Red Bull Ringen. Mögötte Dontje és Ellis, Vettel az ötödik helyen hajtott az 55-ös vasat, csatázgatott, hatodik lett végül. A befutóra sem változott a sorrend az élen, Masters megnyerte az idei 12. futamot Dontje és Ellis előtt.

Előző cikk Audi TT Cup: Masters nyert, Keszthelyi a 10. helyen végzett
Következő cikk Keszthelyi: nyomtunk egy Verstappent pepitában!