2021-ben egy második Leclerc is feltűnik a Forma-1 versenyhétvégéin

A Prema Racing hivatalosan is bejelentette, hogy F3-as csapatuk leigazolta a Ferrari pilótájának, Charles Leclercnek az öccsét, Arthurt, így ő is megkezdi a küzdelmet a Forma-1-be jutásért.

Arthur Leclerc; F3 Tatuus 318 AR #14; Prema Powerteam

Fotót készítette: acisportitalia.it

Arthur Leclerc az első pilóta, akit hivatalosan bejelentettek a 2021-es F3-as bajnokságra, amelynek teljesen más formátuma lesz, mint eddig, három futammal hétvégenként, amelyből kettő fordított sorrendes lesz.

Leclerc idén is a Premával versenyzett az európai Formula regionális bajnokságban, és bár több győzelme és pole-ja volt, mint a szintén a Ferrari akadémiájához tartozó brazil Gianluca Petercofnak, kikapott tőle.

Leclerc az utolsó, vallelungai fordulóig harcolt a bajnoki címért, de az időmérőn műszaki hibája volt, emiatt minden versenyen a mezőny hátuljáról kellett indulnia. Az elsőn így is előrejött hatodiknak, míg a másodikat törölték a rossz idő miatt, a harmadikon pedig egy baleset után a kavicságyban kötött ki, így Petercofnak az ötödik hely is elég volt.

Mióta a GP3-ból F3 lett, mindkétszer a Prema pilótái nyerték a bajnokságot, 2019-ben Robert Svarcman, idén pedig Oscar Piastri nyert. Leclerc négy tesztnapot már letudott a csapattal és a Formula E-ben is van tapasztalata, a monacói Venturinak tesztelt kétszer is.

Bátyja, Charles 2016-ban nyert a GP3-ban az ART-vel, mielőtt a Formula 2-ben a Premához igazolt és elsőre bajnok lett. A bejelentéskor Leclerc elmondta, izgatott, hogy ennél a csapatnál maradhat az F3-ban és folytathatják "különleges kapcsolatukat": „Teljesen új kihívás lesz, sokkal több versenyző és egy ismeretlen formátum, ami izgalmasnak tűnik! Már várom a szezon kezdetét.”

Elkészült a Motorsport Hungary podcastjának legújabb része!

A Prema csapatfőnöke, René Rosin hozzátette: „Örömmel üdvözlöm Arthurt a Formula 3-as műveleteinkben. 2020-ban nagyszerű szezonja volt, mindenkinél több győzelmet szerzett a regionális bajnokságban.”

„A képességeit a színfalak mögötti munkához való elszánt hozzáállása egyensúlyozza ki, amely pontosan az, amire ezen a szinten csapatunknak szüksége van. Alig várjuk, hogy megkezdhessük vele a felkészülést az előttünk álló szezonra!”