Alonsóval sosem járt így a Ferrari
Alonsóban megmaradt az Indy kudarca
Ismét Deletraz volt a leggyorsabb
Hivatalos: Kubica a BMW-vel tesztel

A Formula 2-es Abu Dhabi-i teszt második napján Nikita Mazepin végzett az élen, az orosz versenyző 1:50.473-as idővel lett a leggyorsabb szombaton.

Fernando Alonso azzal támadt vissza az őt önző versenyzéssel támadóknak, hogy amíg ő a Ferrarit erősítette, az olaszoknak nem voltak olyan csapaton belüli problémái, mint idén.

Fernando Alonso elismerte, hogy továbbra is az Indy 500-on való győzelem a fő célja, azonban, amíg a Dakarral nem végez, nem foglalkozik a tengerentúli versennyel.

Louis Deletraz a legutolsó pillanatban szállította a nap leggyorsabb körét a Formula-2 szezonvégi teszt második napján Abu-Dhabiban.

Robert Kubica még idén pályára gurul a DTM-ben a BMW autójával az újoncoknak rendezett teszten Jerezben. Egy újabb jel arra, hogy a lengyel a Német Túraautó Bajnokságban (DTM) folytatja tovább.

Mick Schumacher elismeri, nem volt lehetősége a Forma-1-ben 2020-ra

A hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia elismerte, hogy nem volt igazi ajánlata a 2020-as idényre a Forma-1-ben, de ez jövőre nagyon gyorsan megváltozhat, különösen, ha jól teljesít az F2-ben.

Koreai helyszín és új súlyszabály a WTCR-ben

Az FIA Világ Motors Sport Tanácsa (WMSC) többek között a WTCR sorozatban is hozott pár fontosabb döntést. Ezek között szerepel a 2020-as naptár és az új súlyszabály, ami változtathat a futamokon.

Juniorkategóriákban is bevezetheti pontrendszerét az FIA

Jean Todt, az FIA elnöke Abu Dhabiban arról beszélt, komolyan fontolóra veszik, hogy már a juniorkategóriákra is bevezessék a pontrendszerüket. Todt ezt Mahaveer Raghunathan 24. büntetőpontja után mondta.

2022-től érkezik a Peugeot a Rebellion Racinggel a hiperautó-bajnokságba

Nem sokkal ezelőtt a nagy francia márka megerősítette, hogy a Rebellion Racing csapattal közösen vállalnak szerepet a hiperautó-bajnokságban. 2022-től a nagy francia márka is ott lehet az esélyesek között Le Mans-ban.

A súlyos lábsérült Correa már szimulátorozik

Juan Manuel Correa megkezdte a „házi szimulátoros teszteket”, ami egy újabb mérföldkő számára a súlyos balesete után. Az amerikai pilóta nem adja fel, és a lehető leghamarabb vissza akar térni.

Női győztese volt az Abu Dhabiban rendezett F4-es futamnak

Amna Al Qubaisi nyerte meg Abu Dhabiban az F4-es betétfutamot, a versenyzőnő pedig reméli, hogy az itt aratott sikernek is köszönhetően folytathatja a versenyző karrierjét Európában.

Jövő héten mutathatja be az FIA a Hubert-jelentést

Az Anthoine Hubert végzetes formula-2-es balesetéről szóló jelentést jövő héten mutathatják be az FIA Motorsport Világtanácsnak, akik ezután nyilvánossá tehetik biztonsági ajánlásaikat.

Parádés mentés Mick Schumachertől Abu Dhabiból (videó)

Michael Schumacher fia ismét egy nagyon látványos mentést mutatott be az F2-ben, ezúttal az évadzáró Abu Dhabi Nagydíjról. A német pilóta résen volt, és nagyon szépen fogta meg a Prema autóját.

Mick Schumacher szeretne az F1-ben lenni, de az F2-es maradásnak is örül

Michael Schumacher fia pozitívan értékeli a maradását az F2-ben, ahol jövőre már az aktuális F3-as bajnok lesz a csapattársa. Mick őszintén beszélt az idei kihívásokról a juniorkategóriában.

Hivatalos: Mick Schumacher marad az F2-ben, és új csapattársat kap

Hivatalosan is megerősítésre került, hogy Mick Schumacher 2020-ban is az F2-ben fog versenyezni, de új csapattársat kap Robert Shwartzman személyében a Prema Racing istállónál. Erős páros állhat össze.

A Super GT és a DTM közös futama, teljes egészében

Íme teljes egészében a Super GT és a DTM közös futama Japánból, Egy nagyszerű és rendkívül érdekes kezdeményezés a két kategória között.

Amikor két elektromos autó csattan: mindent hallani (videó)

A Jaguar i-PACE eTROPHY második versenyén egy látványos csattanást is láthattunk. Az elektromos hajtás miatt mindent tisztán hallani. A szűk utcai pályán csak a fal lehetett a végállomás.

Correa: Nem éltem volna túl a balesetet, ha nem lennék profi sportoló

A tragikus spái balesetben megsérült Juan Manuel Correa elmondta, hogy nem élte volna túl a balesetet, ha nem lett volna ilyen jó a fizikai állapota. Correa azt is hozzátette, nem tett le az F1-es álmáról.

Correát óriási erőhatás érte a tragikus, spái F2-es balesetben

A spái F2-es baleset túlélője, Juan Manuel Correa nyilatkozott a balesetről, illetve arról, hogy miért nem tudta elkerülni Anthoine Hubert autóját. Az amerikai versenyzőre várhatóan több mint egy év rehabilitáció vár.

Elképesztően látványos lett Ken Block legújabb csapatása (videó)

99 kanyarral és néhány igazán necces szituációval érkezett meg Ken Block Climbkhana 2 névre keresztelt legújabb mutatványa.

Így áll Michelisz a nagy WTCR-finálé előtt

Michelisz Norbert az első helyről várhatja a nagy finálét a WTCR-ben Sepangban. Szurkoljunk együtt Norbinak, aki bajnok lehet.

Michelisz vezeti a bajnokságot az utolsó versenyhétvége előtt, Muller megérkezett

Michelisz Norbert a WTCR makaói hétvégéjének második és harmadik futamán nem tudott ott lenni a legjobbak között, de így is vezeti a bajnokságot az argentin riválisa mögött, miközben Yvan Muller beszállt a játékba.

Muller nyert Makaóban, Michelisz vezeti a bajnokságot

Yvan Muller nyerte meg a makaói hétvége első futamát a WTCR-ben Michelisz Norbert előtt, aki átvette a vezetést a bajnokságban. A dobogó harmadik fokára Kevin Ceccon állhatott fel. Esteban Guerrieri nullázott, így Michelisz előnye már közel 20 pont.

Alonso nem sokra fog menni F1-es tapasztalatával a Dakaron saját bevallása szerint

Fernando Alonso egy interjúban beszélt arról, ki az, akit a mai Forma-1-es mezőnyben a legjobbnak tart, illetve arról, hogy eddigi versenytapasztalataiból mi lesz az, ami januárban segítségére lehet.

A Peugeot visszatér Le Mans-ba

A Peugeot bejelentette, hogy a francia márka 2022-ben ismét részt kíván venni az FIA WEC-ben, valamint a Le Mans-i 24 órás versenyen.