Michelisz rajt-cél győzelme
„Sosem tudjuk meg, Hubert mit érh...
Itt lehet nézni Michelisz bajnoki...
Michelisz nagyon elégedett

Michelisz Norbert a WTCR szezonzárójának első futamán aratott győzelme után elmondta, a változékony körülmények miatt kicsit feszült volt, hogy az esős gumikat választók feljöhetnek rá.

A WTCR-bajnokság záró hétvégéjének első versenyén Michelisz Norbert magabiztosan nyert, riválisa, Esteban Guerrieri 4. lett, így a magyar pilóta előnye 27 pontra nőtt a világbajnokságban.

A Renault csapatfőnöke, Cyril Abiteboul nyilatkozott a tragikusan fiatalon, egy spái baleset következtében elhunyt Anthoine Hubert-ről, akiről F2-es díjat neveztek el.

Nagy lehetőség áll Michelisz Norbert előtt, aki 15 pontos előnnyel kezdheti meg a WTCR naptárának utolsó napját, de még három verseny hátra van. A cikkből kiderül, mikor és hol lehet követni a malajziai bajnoki döntőt.

Michelisz Norbert megnyerte a WTCR-évad utolsó hétvégéjének mindkét időmérőjét, ezzel pénteken maximális pontszámot szerzett, és jelentősen növelte előnyét legnagyobb riválisa előtt.

Fantasztikus! Michelisz megnyerte a második szepangi időmérőt is

Michelisz Norbert az első után a második időmérőt is megnyerte Malajziában, Esteban Guerrieri a második helyen végzett, Yvan Muller a Q2-be sem jutott be.

Újabb Schumacher karrierje fordulhat komolyra

David Schumacher, a korábbi forma-1-es versenyző, Ralf Schumacher fia, az MRF Challenge nevű sorozatban fog versenyezni, India egyetlen FIA által jóváhagyott nemzetközi szériájában Bahreinben, december 13-án és 14-én.

Így nyerte Michelisz az első időmérőt Szepangban - videó

Michelisz Norbert végzett az élen az első időmérőn a WTCR malajziai hétvégéjén, ezzel tovább növelte előnyét az összetettben, riválisai pont nélkül zárták az első kvalifikációt.

Michelisz az időmérős siker után hasonló folytatásban bízik

Michelisz Norbert nyerte a WTCR utolsó hétvégéjének első időmérőjét, és ezzel azonnal bizonyította, hogy listavezetőként komoly tervekkel érkezett a szezonzáróra.

Michelisz parádésan kezdett, megnyerte az első időmérőt Szepangban

Michelisz Norbert nyerte a WTCR szezonzárójának első időmérőjét, vagyis kiválóan kezdte a sorsdöntő hétvégét, amelynek elején még növelni is tudta korábbi előnyét a tabella élén.

Kubica nagyon elégedett a DTM-es tesztjével

Robert Kubica csütörtökön Jerezben tesztelhetett egy DTM-es BMW-t az újoncok tesztjén. A lengyel versenyző elmondta, rögtön kényelmesen érezte magát az autóban és élvezte a vezetést.

A Renault fiatalja kapta az első Anthoine Hubert-díjat

A Formula 2 új díját az idén elhunyt Anthoine Hubert-ről nevezte el, az elismerést a sorozat legjobb újonca kapja, idén a Renault fiatalja, Guanyu Zhou.

Az Audi is elhagyja a WTCR-t

Az Audi bejelentése szerint jövőre már nem kíván indulni a WTCR-sorozatban, helyette inkább teljes kapacitással a GT3-as elköteleződését erősíti.

Így lehet bajnok Michelisz Szepangban - forgatókönyvek a szuperdöntő előtt

Hétvégén rendezik a WTCR szuperdöntőjét, amelyben még négy versenyző küzd a bajnoki címért, köztük Michelisz Norbert, aki vezeti a tabellát az utolsó három futam előtt.

Alonsóék végeztek a Dakar-tesztekkel

Fernando Alonso és Marc Coma befejezte az utolsó két és fél napos tesztjét, a 2020-as Dakarra való felkészülés ezzel lezárult, a spanyol autóversenyző legközelebb már a januári versenyen ül be a Toyotába.

Képeken a motorsportvilág londoni ünnepe - galéria

Az Autosport Award 2019 londoni gáláján a motorsportok legjobbjai gyűltek össze, hogy egy ünnepi eseménnyel zárják le a mögöttünk hagyott idényeket.

Autosport-díj: Hamilton, Marquez és Albon az év legjobbjai között

Kihirdették a 2019-es Autosport Díjátadó nyerteseit, Lewis Hamilton az Év versenyzője, Marc Marquez az Év motorosa, Alex Albon az Év újonca, míg a Mercedesé az Év versenyautója.

Alonso ismét munkában, hajrában a Dakar-felkészülés - fotó

Fernando Alonso vasárnap ismét raliautóval tesztelt, a spanyol forma-1-es világbajnok pénteken még öltönyben feszített, vasárnap már ismét a sivatagi körülményekkel ismerkedett.

Mazepin zárt az élen Abu Dhabiban

A Formula 2-es Abu Dhabi-i teszt második napján Nikita Mazepin végzett az élen, az orosz versenyző 1:50.473-as idővel lett a leggyorsabb szombaton.

Alonsóval sosem járt így a Ferrari

Fernando Alonso azzal támadt vissza az őt önző versenyzéssel támadóknak, hogy amíg ő a Ferrarit erősítette, az olaszoknak nem voltak olyan csapaton belüli problémái, mint idén.

Alonsóban nagyon megmaradt az Indy 500 kudarca

Fernando Alonso elismerte, hogy továbbra is az Indy 500-on való győzelem a fő célja, azonban, amíg a Dakarral nem végez, nem foglalkozik a tengerentúli versennyel.

Az F2 második tesztnapján ismét Deletraz volt a leggyorsabb

Louis Deletraz a legutolsó pillanatban szállította a nap leggyorsabb körét a Formula-2 szezonvégi teszt második napján Abu-Dhabiban.

Hivatalos: Kubica a BMW-vel tesztel a DTM-ben

Robert Kubica még idén pályára gurul a DTM-ben a BMW autójával az újoncoknak rendezett teszten Jerezben. Egy újabb jel arra, hogy a lengyel a Német Túraautó Bajnokságban (DTM) folytatja tovább.

Mick Schumacher elismeri, nem volt lehetősége a Forma-1-ben 2020-ra

A hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia elismerte, hogy nem volt igazi ajánlata a 2020-as idényre a Forma-1-ben, de ez jövőre nagyon gyorsan megváltozhat, különösen, ha jól teljesít az F2-ben.

Koreai helyszín és új súlyszabály a WTCR-ben

Az FIA Világ Motors Sport Tanácsa (WMSC) többek között a WTCR sorozatban is hozott pár fontosabb döntést. Ezek között szerepel a 2020-as naptár és az új súlyszabály, ami változtathat a futamokon.