A harmadik generációs Fittipaldi is úton a Forma-1-felé

A Ferrari Drivers Academy, bár az elmúlt években nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, továbbra is bőszen keresi a jövő nagy bajnokát. Most öt fiatalt teszteltek Fioranóban, köztük Enzo Fittipaldit, Emerson unokáját.

Winner Enzo Fittipaldi
Pietro Fittipaldi and Enzo Fittipaldi
Enzo Fittipaldi
Nelson Piquet Jr. and Enzo Fittipaldi

A fiatal pilóták egy háromnapos próbán vettek részt, amely szimulátorozásból, valamint különböző pszichikai és erőnléti edzésekből állt. A legérdekesebb a listán a (nem véletlenül) ismerős családnevű Enzo Fittipaldi - igen, az a Fittipaldi, ugyanis nagyapja egy kétszeres F1-világbajnok, egyszeres CART- és kétszeres Indy 500-győztes Emerson Fittipaldi. A család legifjabb tagja jelenleg tizenöt éves, és legutóbb a Ginetta Junior bajnokságban indult.

Fittipaldin kívül részt vett a teszten két olasz is, Simone Cunati és Lorenzo Colombo mindketten az olasz F4-es bajnokságban vitézkedett legutoljára. Cunati hetedik helyen végzett a bajnokságban, míg Colombo tizenkettedik lett. Az új-zélandi Marcus Armstrong még nem tart itt a karrierjében, ugyanis eddig főleg gokartokkal versenyzett amellett, hogy már ő is tesztelt különböző formaautókat, valamint egy-egy futam erejéig már a versenyzésbe is belekóstolt. Idén bemutatkozott a Formula Renault 2.0 és az Formula Renault 2.0 NEC bajnokságokban, utóbbin egy negyedik helyet szerzett, szóval benne is megvan a potenciál.

Végül, de nem utolsósorban ott volt a próbán a tizennégy éves spanyol David Vidales, az OK Junior kategória idei egyik főszereplője. Vidales a Tony Kart révén kapta meg a lehetőséget, hogy kipróbálja magát a Ferrari Drivers Academy tesztjén. A spanyol idén negyedik lett a német gokartbajnokságban, és nyolcadik helyet szerzett az Európa-bajnokságon.

A Ferrari akadémiája jelenleg négy versenyzőt tudhat soraiban, közülük hárman, Charles Leclerc, Antonio Fuoco és Giuliano Alesi egyaránt a GP3-ban szerepelnek. A negyedik FDA-tag, a kínai Guan Yu Zhou 2016-ban az F3-as Európa-bajnokságban indult.

Leclerc és Fuoco jövőre a Prema színeiben már fellépnek a GP2-be, míg Zhou egyelőre marad a Forma-3 valamelyik szintjén.