Célfotó döntött a Daytona 500-on, Austin Cindric nyert

A Penske csapat újonca, a 23 éves Austin Cindric nyerte a legendás Daytona 500-at a NASCAR-ban. A verseny hajrája pokoli izgalmakat hozott, Cindric végül célfotóval előzte meg csapattársát, Ryan Blaney-t.

Race winner Austin Cindric, Team Penske, Ford Mustang

Cindirc első teljes szezonját tölti a NASCAR Cup Series-ben, így sikere meglepetésnek számít. Az utolsó körnek még Blaney vezetésével vágtak neki, aki viszont hibázott, túl magasan próbálta kikerülni csapattársát, Cindric bevágott elé és össze is ért a két Ford.

Blaney ezzel visszaesett, Cindric pedig Bubba Wallace-t megelőzve haladt át a kockás zászlón, megszerezve pályafutása első győzelmét a NASCAR legnagyobb futamán. Külön pikantériája a dolognak, hogy a győzelem a csapattulajdonos Roger Penske 85. születésnapján született meg.

Fotó készítője: Nigel Kinrade / NKP / Motorsport Images

Cindric 1994 óta az ötödik pilóta, aki első kupagyőzelmét a Daytona 500-on szerezte meg, Michael McDowell, Trevor Bayne, Michael Waltrip és Sterling Marlin mellé csatlakozott. „Annyi embernek tartozom köszönettel, mindenekelőtt Roger Penske-nek. Boldog születésnapot! Nagyra értékelem, hogy Ryan nagyszerű csapattárs, nyilvánvalóan ő is meg akarta nyerni a versenyt“ - nyilatkozta a győztes.

„Mindenki nagyon keményen dolgozott a Next Gen autóján, ez kárpótol azért, amiért elvesztettem a 2021-es Xfinity Series bajnoki címét. Nagyszerű csapatom van, ez a kulcsa mindennek. Tudom, újoncként várnak rám még hullámvölgyek, de hálás vagyok a lehetőségért és várom a következő kihívásokat.“

A harmadik helyen Chase Briscoe végzett, aki ráadásul túlélt egy korai törést is, Blaney végül a negyedik helyn ért célba, Aric Almiroa pedig utolsó NASCAR-os évében az ötödik helyen zárt. A Top 10-ben még Kyle Busch, Michael McDowell, David Ragan, Brad Keselowski és Chase Elliott fejezte be a versenyt.