Információk a tesztről

Zarco végzett az élen Rossi előtt az utolsó katari tesztnapon

A Tech 3 Yamaha versenyzője, Johann Zarco egy tizedmásodperccel maradt el a katari körrekordtól, és ezzel az utolsó tesztnapon az élen végzett Valentino Rossi előtt.

Johann Zarco, Monster Yamaha Tech 3

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Andrea Dovizioso, Ducati Team
Jorge Lorenzo, Ducati Team
Alex Rins, Team Suzuki MotoGP
Marc Marquez, Repsol Honda Team

Zarco pontosan két órával a tesztnap vége előtt állt az első helyre, amikor is fél másodperc előnyt épített ki az LCR Honda versenyzője, Cal Crutchlow előtt az 1:54.429-es körével.

A francia fél órával később további két alkalommal is javított, így az előnyét több mint négy tizedre növelte, és megfutotta az 1:54.029-es kört, ami 0,102 másodperccel lassabb, mint Jorge Lorenzo 2008-as körrekordja.

Crutchlow sem esett vissza a tesztnap további részében, és tartotta az idejét, amíg az utolsó órában Andrea Dovizioso és Valentino Rossi elé nem került.

Rossi, aki három órával a tesztnap vége előtt bukott a 14-es kanyarban, végül 0.247 másodperccel a yamahás Zarco mögött végzett.

A Ducati gyári versenyzője, Dovizioso harmadik lett, csupán fél tizedet kapott Rossitól, míg Crutchlow lett a legjobb hondás a negyedik helyen.

Rossi yamahás csapattársa, Maverick Vinales csak 20. volt az utolsó óra elején, de aztán 15 pozíciót javított, és ötödik lett.

A címvédő Marc Marquez hatodik lett, majd őt a suzukis Alex Rins követte, ugyanis a pénteki leggyorsabb Andrea Iannone rosszullét miatt kihagyta a tesztet.

Rins kevesebb mint egy tizeddel győzte le a Ducati trióját - Danilo Petruccit, aki a nap közepén egy órán át is az élen állt, Jorge Lorenzót és Jack Millert.

Dani Pedrosa 11. lett a másik gyári Hondával, a Marc VDS Honda versenyzője, Franco Morbidelli előtt, aki a 12. pozícióban végzett.

Az újonc Hafizh Syahrin egy tizedre, és három pozícióra végzett a Moto2-es bajnok mögött, pedig a maláj versenyző csak a második MotoGP-s tesztjét teljesíti, és 1,2 másodpercet kapott a csapattársától, Zarcótól.

Bradley Smith és Aleix Espargaro érték el a legjobb eredményt a KTM-nél és az Apriliánál a 13. és a 14. helyen, utóbbi kis idejig a harmadik helyet is birtokolta.

Pol Espargaro, aki a pénteket kihagyta a felépülése miatt, ma visszatért, és 19. lett.

Hát órás száraz tesztet követően a versenyzőknek fél órát nedves pályán is körözni kellett, hogy kipróbálják, a Katari Nagydíjat esőben is meg lehetne-e tartani villanyfény mellett.