Információk a tesztről

Vinales végzett az élen Rossi előtt a 2. sepangi tesztnapon

A Yamaha versenyzője, Maverick Vinales csapattársánál, Valentino Rossinál futott gyorsabb időt a 2018-as szezon előtti sepangi tesztek második napján.

Alvaro Bautista, Angel Nieto Team

Vinales, aki az első tesztnapon csak a 13. helyen végzett, hiszen a versenytempóra koncentrált, a hétfői körözés alatt 1:59.355-es időt futott, amivel épp 0.035 másodpercet adott Rossinak.

Ahogy vasárnap, ma is nedves időjárás fogadta a mezőnyt, és ennek következtében a tesztnap első órájában, amikor a csapatok arra vártak, hogy a pálya felszáradjon az éjszakai esőzést követően, senki sem tesztelt.

Amint a körözés megkezdődött, Jack Miller, Pol Espargaro és Andrea Dovizioso álltak az élre, mielőtt Rossi átlépte volna a 2 perces határt: 1:59.766.

A Honda címvédője, Marquez nem sokkal ezután csatlakozott is a két perces határ alatti időkhöz, majd Dovizioso is egy nagyszerű 1:59.732-es idővel spanyol riválisa elé került a teszt felénél.

A Ducati versenyzőjének ideje órákon át a legjobbnak bizonyult, amíg meg nem közelítették - először Marquez, aztán a Tech 3 Yamaha motorosa, Johann Zarco - ahogy a nap vége felé egyre többen mentek ki a pályára.

Amikor már csak fél óra maradt, az LCR Honda versenyzője, Cal Crutchlow negyedmásodperces előnyt talált, és az élre állt 1:59.443-mal.

Rossi nem sokkal később 1:59.390-et futott, amivel megjavította Dani Pedrosa első napi idejét, mielőtt Vinales meg nem szerezte a nap legjobb körét 11 perccel a tesztnap vége előtt.

Crutchlow tehát végül harmadik lett, a ducatis Jorge Lorenzo és a pramac ducatis Miller előtt, akik között mindössze 0.154 másodperc különbség volt.

Marquez a hetedik helyen végzett - Zarco mögött, és 0.002 másodperccel Dovi előtt - majd a napot egy eséssel fejezte be.

A pramac ducatis Danilo Petrucci és a suzukis Andrea Iannone egészítették ki a TOP 10-et - az utóbbi GSX-RR-je a nap folyamán ki is gyulladt.

A vasárnapi leggyorsabb Pedrosa ma csak 12. lett - a Honda új terelőelemekkel ellátott gépe hivatalosan ma debütált.

Aleix Espargaro az Apriliával 11. lett, míg a testvére, Pol lett a leggyorsabb KTM a 14. helyen, annak ellenére, hogy 23 kör után a négyes kanyarban kiesett - emiatt 10 percig piros zászlót is lengettek.

A Marc VDS Honda motorosa, Franco Morbidelli kétszer is bukott, de a napot így is a 17. helyen fejezte be, mint a legjobb újonc.