Információk a tesztről

Vinales végzett az élen a katari teszt első napján

A Yamaha versenyzője, Maverick Vinales diktálta a tempót a MotoGP harmadik téli tesztjének első napján, Katarban.

Franco Morbidelli, Estrella Galicia 0,0 Marc VDS

Vinales, aki tavaly is a leggyorsabbnak bizonyult a katari teszten, majd pole pozícióból meg is nyerte a szezonnyitót, a 2018-as első két téli teszt helyszínén, Sepangban és Buriramban elég problémás etapokat élt át.

A losaili pályán azonban ismét top formában körözött, és behúzta ez első helyet 1:55.053-mal, melyet a 64 körös programja vége felé ért el.

A nap nagy részében a TOP 10-en kívül tanyázott, majd kevesebb mint két órával a tesztnap leintése előtt átvette az első pozíciót - vagyis az addigi leggyorsabbat, Jorge Lorenzót 0.370 másodperccel előzte meg.

Ezen az időn már nem tudott tovább javítani, és az előnye a végén 0.051 másodpercre csökkent, ugyanis Lorenzo csapattársa, Dovizioso feljött a második pozícióba.

Andrea Iannone, a Suzuki versenyzője a nap végén, 30 perccel a leintés előtt 0.003 másodperccel maradt le a 2. helyről.

A Tech 3 Yamaha pilótája, Johann Zarco eredményével a TOP 4-et mindössze 0.133 másodperc választotta el, míg Lorenzo korábbi első helyet érő ideje az ötödik pozícióra lett csak elég.

A yamahás Valentino Rossi a nyolcórás tesztnap felét az élen töltötte, de a végén 0.009 másodperccel Lorenzo mögött zárt - miután később futotta meg a suzukis Alex Rins ezredmásodpercre azonos köridejét.

Danilo Petrucci, aki egy jelenlegi specifikációjú Ducatit terelgetett a Pramac-nál, nyolcadik lett az LCR Honda versenyzője, Cal Crutchlow előtt, aki a Honda gyári párosát, Marquezt és Pedrosát vezette fel - utóbbi kétszer is esett.

Az Avintia Ducati új versenyzője, Tito Rabat – a nap 16. leggyorsabbja - szintén bukott, de a végén összesen 69 kört tett meg.

Az Aprilia újonnan leigazolt motorosa, Scott Redding, aki az elmúlt két téli teszten elmaradt a csapattársa, Aleix Espargaro tempójától, ezalkalommal előrébb végzett, miután kilenc tizeddel Vinales mögött, a 15. pozíciót szerezte meg.

A KTM színeiben Pol Espargaro a 19. pozíciót biztosította be, 1,2 másodperccel elmaradva.

Miután a Tech 3 a sepangi teszteket követően hivatalosan is leigazolta, Hafizh Syahrin az első katari tesztnapon 22. lett, 1,7 másodperccel Vinales mögött.