Jelentés az időmérőről

Vinales óriási pályacsúccsal a pole-ban, Rossi az utolsó körén rontott

Maverick Vinales óriásit hajrázva, elképesztő pályacsúccsal szerezte meg a pole-pozíciót a MotoGP 2020-as San Marinói Nagydíján, Misanoban. A Yamaha kisajította az első sort, de Vinales másik dimenzióban volt.

Maverick Vinales, Yamaha Factory Racing

Maverick Vinales óriási körrekordot futott Misanoban a 2020-as San Marinói Nagydíjon, a második legjobb Yamahást, Franco Morbidellit is több, mint 3 tizeddel verte meg.

A Q1-ben Alex Marquez feltartotta Oliveirat, az első mért körök után a Q1-ből a két Espargaro állt továbbjutásra. Két KTM ment végül tovább, Pol Espargaro, és Miguel Oliveira, aki az utolsó körével verte ki Aleix Espargarót.

A két gyári Repsol Honda szenvedése tovább szenvedett, Alex Marquez ismét utolsó lett, Bradl csak a 9. helyet szerezte meg a Q1-ben.

Remek helyzetből várhatta az időmérőt Valentino Rossi, aki a leggyorsabb időt futotta a szombat délelőtti harmadik szabadedzésen.

A Q2 első áldozata a Q1 győztes Pol Espargaro volt, aki a harmadik szektorban, a 15. kanyarban dobta el a motort, ami sok pilótának elvette az első körét, egyedül Maverick Vinales tudta befejezni a körét, de az 1.32.130 nem volt annyira acélos.

Fabio Quartararo, Petronas Yamaha SRT

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

A rövid sárga zászló után Fabio Quartraro állt az élre, mögötte szorosan Valentino Rossi jött, a sérüléséből visszatérő Bagnaia pedig a legjobb Ducatisként a 4. volt a Q2 közepénél.

Maverick Vinales azonban kihasználva a szabad pályát remek kört rakott össze, és 4 ezreddel Quartararo elé jött.

Vinales azonban nem állt le, és hiába javított az utolsó körén Quartararo és Morbidelli is, Vinales valahonnan 3 tizedet tudott előhúzni, amivel messze a mezőny előtt végzett. Csalódott lehet Valentino Rossi, csak a 4. lett a Doktor, miután az FP3-mat még megnyerte.