Bagnaia eldobta, Vinales nyerte a virtuális Spanyol Nagydíjat A. Marquez előtt

Sokáig úgy tűnt, hogy Bagnaia újabb győzelmet szerez a MotoGP virtuális nagydíján, de elesett, elvesztette a nagy előnyét, amit Vinales kegyetlenül kihasznált, és győzelmet szerzett a Yamahának A. Marquez előtt. A harmadik helyre a futam legnagyobb részében vezető Bagnaia ért oda.

Maverick Vinales, Yamaha Factory Racing

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

A MotoGP szombat délután rendezte meg a virtuális Spanyol Nagydíját, és most először mindhárom kategóriával, de nem a teljes mezőnnyel. Először a Moto3 gurult pályára, majd jöttek a Moto2-es versenyzők, és végül a MotoGP sztárjai.

Az alapot a sorozat új játéka, a MotoGP 20 adta, ami még inkább érdekessé tette a versenyt, mivel a résztvevők nemigazán ismerhették a game-t. A hangulatra sem lehetett panasz, mindenki élvezte a kihívást, még azok is, akik drámai körülmények között buktak el.

A MotoGP mezőnyéből Marc Marquez, Bagnaia, Petrucci, Savadori, Oliveira, A. Marquez, Rabat, Rins, Lecuona, Vinales és Quartararo vettek részt. Az egyik fő esélyes Bagnaia volt, aki nyert már online futamot, de számára is újként hatott a játék.

A versenyzők is igyekezték mindezt hangsúlyozni, így kockáztatniuk is kellett a határok megtalálása érdekében, különösen féktávokon, mert a fékezést érintő fizika sokat változott a MotoGP 20-ban, ami egyértelműen az eddig megjelent legjobb motoros játéknak tűnik.

A 13 körös verseny rajtja ezúttal sem volt sima. Többen is elestek, ami igen hamar befolyásolta a végeredményt. Ezzel azonban még semmi sem dőlt el, mert az előrébb lévők sem nyugodhattak meg. Bagnaia közben nyugodtan haladhatott az élen, mögötte Lecuonával, és Quartararóval, aki többször is bukott.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

A világbajnoki címvédő Marquez nagyon koncentrált, hogy odaférkőzzön a dobogóra. A negyedik helyen húzta Maverick Viñales mögött, aki előtt ekkor már A. Marquez volt. A fiatal spanyol több mint 5 másodpercre volt a vezető Bagnaiától.

A. Marquez azonban nem akarta feladni a győzelemért folytatott harcot, és pár kör alatt a felére csökkentette a hátrányát. Ez a 9. körben 2.8 másodperc volt. Az idősebb Marquez pedig Vinalest üldözte a dobogó harmadik fokáért.

A 10. körben a nagy sietség hibát szült, és A. Marquez elesett. Ezzel Vinales került a második helyre, és a testvérek egymást támadhatták. Még ugyanabban a körben Bagnaia is hibázott, és elesett. Ezzel minden előnyét elvesztette, akárcsak az első helyet. Hirtelen a harmadik helyre került Vinales és A. Marquez mögé.

A futamot Vinales húzta be. Mellette még A. Marquez és Bagnaia volt ott a dobogón.

A Moto3-as, a Moto2-es és a MotoGP versenyét ezen a linken keresztül teljes egészében megnézhetitek.

Előző cikk Megvan a Suzuki 2021-es MotoGP-duója: Mir is marad
Következő cikk Vinales nem hagyta ki a pezsgőzést sem a Virtual MotoGP győzelme után