Valentino Rossi a 23. helye után is tud minek örülni: „Luca fantasztikusan ment!”

Bár Valentino Rossi csak a 23. helyen végzett az Emilia-Romagna Nagydíj időmérőjén, így is tudott minek örülni, hiszen a féltestvére, Luca Marini a 3. lett a misanói kvalifikáción.

Third place Luca Marini, Esponsorama Racing

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

Az Avintia Ducati újonca, Luca Marini első MotoGP-s szezonjában bőven találkozott nehézségekkel, az Emilia-Romagna Nagydíj időmérő edzésén viszont kiválóan használta ki a nehéz körülményeket, és mindössze 85 ezredmásodperccel maradt le a pole-ról Misanóban – csak két gyári ducatis, Francesco Bagnaia és Jack Miller végzett előtte.

A féltestvére, Valentino Rossi szempontjából viszont nem alakult jól a kvalifikáció: 4,8 másodperccel maradt el a legjobb Q1-es időtől, és a 23. helyen végzett. A „Doktor” azonban így is tudott örülni féltestvére eredményének: