Rossi szerint Marquez megint közel került a tökéleteshez

Marc Marquez karnyújtásnyira került hatodik világbajnoki címéhez, és Valentino Rossi szerint a Honda versenyzője idén 2014-hez hasonlóan nagyon közel áll a tökéletes szezon megvalósításához.

Marc Marquez, Repsol Honda Team, Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

Gold and Goose / Motorsport Images

Marc Marqueznek 27 pontra van szüksége a hátralévő öt futamon, hogy matematikailag is bebiztosítsa 2019-es MotoGP bajnoki címét, a Repsol Honda versenyzőjének a soron következő Thai Nagydíjon az is elég lehet, ha két ponttal többet szerez Andrea Doviziosónál. Marquez a szezon során az austini versenyt kivéve, ahol első helyen állva bukott és maradt pont nélkül, minden nagydíjon az első vagy a második helyen végzett, összesen nyolcszor győzött.

Ezzel a teljesítménnyel a spanyol közel került ahhoz, hogy túlszárnyalja 2014-es teljesítményét, amikor az idény első tíz versenyét megnyerte, és végül 362 pontot gyűjtve lett világbajnok. Legalábbis Valentino Rossi szerint, aki nagyon dicsérte a spanyol idei szezonját, amelyet majdnem tökéletesre értékelt.

"Ahogy Marc is mondta, azt hiszem, hogy ez és a 2014-es a legjobb MotoGP-szezonja. Már az első idényétől nagyon gyors, de most már megvan ehhez a tapasztalat is, úgyhogy egyértelműen fellépett a legmagasabb szintre. És még mindig nagyon fiatal" - méltatta riválisát Rossi. "És ott van az a valami a motorral. Néha jobb, néha rosszabb a helyzet, egyszer több, egyszer kevesebb a probléma vele. Nagyon sok versenyt nyert, de egy kivétellel mindig az első kettőben zárt, szóval azt gondolom, hogy ez nagyon közel van a tökéletes szezonhoz."

A spanyol és az olasz klasszis rivalizálása régre nyúlik már vissza, idén is volt jelenetük. Misanóban az időmérőn akadtak össze, Rossi úgy érezte, hogy Marquez tönkretette a gyors körét, ám ez sem akadályozná meg abban, hogy gratuláljon a spanyolnak az újabb világbajnoki címhez. A Motorsport.com megkérdezte Marquezt, egyetért-e azzal, hogy ez pályafutása egyik legjobb szezonja.

"Természetesen ez az egyik legjobb idényem. És igen, talán nem tökéletes, mert olyan nincs is, de tény, hogy Austint kivéve minden pályán nagyon, nagyon elégedett voltam azzal, ahogy a motorral dolgoztunk, és ahogy a csapat koncentrált. Én különösen gyengeségeinkre fókuszáltam, és a gyenge pályáinkra, és nagyjából ezeken a pályákon lettünk másodikok" - mondta Marquez.

Íme egy látványos videós anyag az IndyCar legutóbbi tesztjéről, amikor két autóra is felkerült a Red Bull által kifejlesztett szélvédő. Will Power és Scott Dixon gyűjtött adatokat a biztonságtechnikai elemről Indianapolisban.