Valentino Rossi szerint egyenesen hülyeség lenne, ha Jorge Lorenzóval nem számolnának az idei világbajnoki címért folytatott harcban.

Podium: race winner Jorge Lorenzo, Ducati Team, thrid place Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Polesitter Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing, second place Jorge Lorenzo, Ducati Team, third place Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing, Marc Marquez, Repsol Honda Team, Jorge Lorenzo, Ducati Team
Jorge Lorenzo, Yamaha Factory Racing, Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Race winner Jorge Lorenzo, Ducati Team, Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Polesitter Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing, third place Jorge Lorenzo, Yamaha Factory Racing

Közvetlen a katalán verseny előtt Marc Marquez áll az élen 95 ponttal, majd jön Rossi a Yamahával, aki idén eddig még nem tudott nyerni, szemben a spanyollal, aki Amerikában, Spanyolországban és Franciaországban is az élen fejezte be a futamot, ráadásul ezek egymást követő győzelmek voltak.

A harmadik helyen Maverick Vinalest találjuk a másik gyári Yamahával 67 ponttal. A tavaly kitűnően teljesítő versenyző idén eddig csak egyszer állt dobogón, még Amerikában, ahol második lett. A legutóbbi három versenyén kétszer lett hetedik, és egyszer nyolcadik.

A legjobb ötben van még Andrea Dovizioso is a Ducatival 66 ponttal. És hol van Lorenzo, aki jövőre már a Honda versenyzője lesz Marquez csapattársaként? Jorge csak a 10. mindössze 41 ponttal. Az olaszországi győzelme előtt csupán egy 15., egy 11. és egy 6. pozíciója volt.

Rossi maximálisan tisztában van a helyzettel a MotoGP-ben, és mivel még nagyon sok futam van hátra, szerinte az is elképzelhető, hogy Lorenzo is be fog jelentkezni a bajnoki címért a Ducati motorján. Ehhez azonban a spanyolnak továbbra is tempóban kellene maradnia.

Vale a katalán sajtóeseményen úgy fogalmazott, hülyeség lenne leírni Lorenzót a bajnoki csatában, majd hozzátette: „Marquez és köztem körülbelül 20 pont a különbség, de a második helyért nagyon szoros a harc. Lorenzo nagyon jó volt Mugellóban és ez egy fordulópont lehet számára a bajnokságban, mert itt is úgy tűnik számomra, hogy egy kicsit jobban megy.”

„Amikor Lorenzo formában van, és nagyon jól érzi magát a motoron, akkor nagyon erős.”

Lorenzo ugyancsak nem írja le magát, mindazonáltal hangsúlyozta, ehhez meg kell őriznie a mugellói formáját, máskülönben nem lesz esélye.

„Nos, a motoros világban megannyiszor láthattunk már hihetetlen dolgokat a pontokat illetően, nem? Azok a motorosok, akiknek 60, vagy 70 pontos a hátrányuk, felzárkóznak, és megnyerik a bajnoki címet. De ez nagyon nehéz, nem?”

„Egy versenyt nyertünk, és nem tudjuk, hogy mit érhetünk el a jövőben. Egy olyan pályán vagyunk most, amit kedvelek, és sokszor nyertem már rajta a Yamahával. Egy jó tesztünk volt, és érezzük az édes ízt a szánkban, de most mindezt meg is kell tartanunk.”

Lorenzo szerint jelenleg minden a helyén van a Ducitnál, de rámutatott arra, hogy a MotoGP-ben minden eddiginél közelebb a verseny, valamint… „A versenyzők igen közel vannak egymáshoz a minőséget tekintve, valamint nagyon magas szintet is képviselnek. A versenyek egymás utáni megnyerése pedig sokkal nehezebb, mint korábban.”