Rossi szerint a szezon legkomolyabb kihívása következik

Valentino Rossi szerint az austini pálya a legtechnikásabb a MotoGP-szezon során, csapattársa, Maverick Vinales a hétvégi futamra készülve állítja, hogy túltette magát az argentin verseny utolsó körében történt bukáson.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing, Maverick Vinales, Yamaha Factory Racing

Rossi a MotoGP elmúlt versenyén, az Argentin Nagydíjon tízfutamos dobogó nélküli szériát szakított meg azzal, hogy a második helyen intették le, az olasz klasszis ennek fényében nagy reményekkel várja az általa legtechnikásabbnak ítélt viadalt, a vasárnapi austini nagydíjat. A Circuit of the America (COTA) rendelkezik a legtöbb kanyarral a naptárban, sok szorosan kapcsolódik egymáshoz, ehhez jön még a hátsó, 1,2 km-es egyenes nagy magassági különbségekkel.

Az austini pályán Marc Marquez verhetetlennek tűnik, a spanyol a nagydíj 2013-as bemutatkozása óta minden évben nyerni tudott itt, Rossi ez idő alatt kétszer állhatott fel a dobogóra, tavaly pedig negyedik lett.

"Nagyszerű élmény volt olyan hosszú idő után Argentínában újra a pódiumon ünnepelni, sokat kellett erre nekem és a szurkolóknak várni. De most már a következő verseny a fontos. Tudjuk, hogy Austin egy trükkös helyszín, talán a legnehezebb és legtechnikásabb az összes közül, de nekem az elmúlt években nem ment rosszul itt. Jól éreztem magam az elmúlt versenyeken, és bár tavaly nem jött össze a dobogó, 2017-ben viszont igen. Szóval úgy kell tennünk, mint akkor: keményen dolgozni, jól versenyezni, a megfelelő szellemben, a többit majd meglátjuk" - reménykedett a Crash hasábjain a Yamaha versenyzője, aki a katari ötödik és az argentin második hellyel a harmadik pozíciót foglalja el az egyéni vb-tabellán.

Csapattársának kevésbé szépek az emlékei az argentin futamról, Maverick Viñalest az utolsó körben Franco Morbidelli ütötte ki a versenyből, a spanyol azonban állítja, hogy már túltette magát a bukáson.

"Az első, amit le kell szögeznem, hogy jó fizikai állapotban érkeztem Austinba az argentínai esés után, és számomra ez a legfontosabb. Szerencsére nem sérültem meg, és mondhatom, hogy erőm teljében várom a folytatást" - zárta le a történteket Vinales, aki a korábbi austini nagydíjakra már szívesebben emlékszik vissza, 2014-ben még a Moto2-ben győzni tudott, míg tavaly, már a királykategóriában második lett Marquez mögött. "Az austini egy olyan pálya, amelyet nagyon szeretek, mindig jól éreztem magam a motoron itt. Jók az emlékeim, szóval igyekszem élvezni a futamot, amennyire csak lehet.