Jelentés az időmérőről

Rossi remekelt a Le Mans-i időmérőn, mégis Marquezé a pole

Valentino Rossi remek taktikával jutott be a Q2-be a MotoGP időmérőjén, amelyen végül Marc Marquez szerezte meg a pole-t.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Nedves pályán kezdődött a Q1 a Francia Nagydíj időmérőjén, az első csoportban több nagy név is szerepelt, akik az edzésen nem tudtak bekerülni a legjobbak köz. Miguel Oliveira kezdett a legjobban, de Johann Zarco gyorsan leszorította az élről. Valentino Rossi első köre csak a 11. helyhez volt elég, de Franco Morbidelli odatette magát az elején, és hét tizedet vert Zarco körére.

Rossi kockáztatott, és sima gumikkal vonult a pályára, és az olasznak ez bejött, 1:39.667-tel állt az élen, a riválisok pedig sorban cserélték le a gumikat Rossi mintájára. Morbidelli maradt a második, viszont hátránya több mint másfél másodperc volt. Az első két, továbbjutó helyen álló versenyző mögött öt perccel a vége előtt Bagnaia, Zarco, Oliveira volt a sorrend.

A hajrában elkezdett ismét esni, így a riválisok hiába váltottak, javítani már nem tudtak az idejükön, így Rossi hatalmas fölénnyel nyerte a Q1-et, a többieknek csak a második helyre volt esélyük, ám Morbidelli helyére csak Alex Rins volt veszélyes, ám a spanyol sem tudott végül eleget javítani. Az edzéseken nagyon szenvedő Rossi zseniális taktikával utolérhetetlennek bizonyult, mellette Morbidelli jutott be a Q2-be.

A folytatásban sorra vonultak ki a versenyzők a pályára, és többen is kedvet kaptak a Rossi-féle kockáztatáshoz, Marc Marquez pedig hiába állt gyorsan élre, utána eldobta a Hondát. A nedves pályán a versenyzők az első köreikben nehezen tudtak összerakni valóban gyors kört, megközelíteni sem sikerült Rossi Q1-es idejét. Marquez 1:40.952-vel állt élen, mögötte, Petrucci, Miller, Morbidelli, Dovizioso, Nakagami, Rossi volt a sorrend.

Sorra jöttek ki a próbakörök után a versenyzők motort cserélni, de a körülményekkel nagyon küzdöttek, Miller is esett. Ahogy az eső is, egyre kevesebb esélyt adva a javításra. Az utolsó percben még Rossi próbált meg előrébb lépni az ötödik helyről, de neki sem sikerült. Marquez szerezte meg a pole-t Le Mans-ban, mögötte Petrucci végzett a második, Miller a harmadik helyen, mögöttük, Andrea Dovizioso, Rossi, Morbidelli, Nakagami lett a sorrend az időmérőn.

Helyezés Versenyző Kör Idő Különbség Intervallum Átl.seb (km/h)