Rossi remek köre Silverstone-ból a Yamahával: videó

Valentino Rossi rendesen odarakta a szombati körét, még akkor is, ha Marc Marquez túl messze volt a Hondával az első helyen. A Yamaha sztárja válasza a kritikákra.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

Valentino Rossi már 40 esztendős, de még mindig képes nagyon magas teljesítményre. Az utóbbi időben azonban sok negatív kritikát kapott, ám ahogyan a legenda is elmondta, mindez nem különösebben hatja meg, és érzi magában a kellő motivációt és sebességet ahhoz, hogy jó teljesítményt nyújtson.

Vale, aki a 2017-es Holland Nagydíj óta nem nyert futamot a MotoGP-ben, tavaly a harmadik helyen fejezte be a bajnokságot, győzelem nélkül. Idén hasonló helyzetben van, bár az előző idényben egyetlen egy alkalommal sem esett ki, míg az aktuális kiírásban már három egymást követő alkalommal is.

Mindez azonban nem vette el Rossi kedvét, aki folyamatosan azon dolgozik a Yamahával közösen, hogy újra egy világbajnoki címre is esélyes motorjuk legyen. Jelenleg azonban a Ducati is rendesen feladja nekik a leckét, míg a Honda Marc Marquezzel nagyon távol van. Jelenleg azonban közvetlen egymás mögött vannak, mivel az olasz második lett a brit időmérőn. Ezt a bizonyos kört pedig az alább található videóban nézhetitek meg, ahogyan Rossi megérkezik az első sorba.