Argentin Nagydíj
20 nov.
Canceled

Rossi: Nem igazán voltam versenyképes…

A második misanói versenyen Valentino Rossi dobogós esélyei hamar elszálltak, azonban a „Doktor” hozzátette, hogy egyébként sem érezte magát versenyképesnek ezen a hétvégén – folytatás egy hét múlva Barcelonában.

Egy héttel ezelőtt még nagy harcban maradt le a dobogóról Valentino Rossi, a második misanói verseny viszont már sokkal gyengébben alakult az olasz legenda szempontjából. A Yamaha-pilóta a 4-es kanyarnál a hetedik helyről csúszott ki.

„Ezen a hétvégén a javulás reményében kipróbáltunk valamit, de nem igazán éreztem jól magam a motoron a futamon. Nem volt elég jó a tapadás” – ismerte el Rossi, aki szombaton még optimistábban nyilatkozott.

„Sajnos másfél kör után kicsúsztam, mivel hibáztam a 4-es kanyarnál” – vállalta magára a felelősséget a Yamaha versenyzője, aki azt is hozzátette, hogy a kicsúszás nélkül sem lett volna sok esélye, mivel „nem igazán volt versenyképes”.

Rossi az idény során mindössze másodszor nullázott – Jerezben technikai hiba miatt esett ki. És mivel a legtöbb versenyen több pontot is tudott gyűjteni, így a kilencedik pozícióban áll az egyéni világbajnokságban, mindössze 26 ponttal lemaradva a pontversenyt vezető Andrea Doviziosótól.

„A világbajnoki pontversenyben nem nagyok a különbségek. Ma vesztettem néhány pontot, de ez nem sok mindenen változtat. Sok pilóta van közel egymáshoz, a világbajnoki harc pedig még mindig nagyon nyitott, bármi megtörténhet. De egyértelműen gyorsabbá és erősebbé kell válnunk.”

Bár Rossi a kicsúszása után is folytatta a versenyt, ekkor már vesztett helyzetben volt, és a 16. körben ki is állt a gyári Yamaha-motorral.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

„Múlt héten úgy éreztem, hogy versenyképesebb vagyok” – tette hozzá végül a 41 éves versenyző.

Az okok kiderítésére azonban nem lesz túl sok ideje a csapatnak, hiszen jövő héten újabb verseny jön: a Katalán Nagydíjjal folytatódik a MotoGP-szezon.

Leclerc-t a hányinger kerülgette, Vettel élvezte…

A 2020-as Indy 500-on meglepő módon Takuma Sato lett a végső győztes. A körülmények a kezére játszottak, hiszen többek között Spencer Pigot óriási balesetet szenvedett a futam késői szakaszában, a fallal való érintést követően nagy erővel a bokszutca bejáratának csapódott.