Rossi kész megválni egyik kulcsemberétől

Valentino Rossi a hírek szerint mindent megtesz, hogy visszatérjen a korábbi sikerek útjára, és a szezon végén kész kiadni az útját Silvano Galbuserának, aki a személyzeti főnök volt az olasz MotoGP-klasszis mellett.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

Gold and Goose / Motorsport Images

A jelek szerint Valentino Rossi megunta a pepecselést, és a 2021-es évre drasztikus változtatásokra készül, hogy visszatérjen a régen várt sikerek útjára. Az olasz motoros a 2017-es asseni viadal óta nem győzött a MotoGP-ben, idén pedig pályafutása mélypontjára jutott. Rossi korábban már jelezte, hogy a Yamaha nem fejlődik eleget, de a jelek szerint az olasz kiválóság a maga háza táján is rendet kíván tenni.

A 40 éves versenyzőnek a jövő év végéig van szerződése, és eszébe sincs beletörődni abba, hogy a dobogóért kelljen csak küzdenie. A hírek szerint kész megválni Silvano Galbuserától, aki 2014 óta volt csapatának a főnöke, miután szakított a mérnökök egykori főnökével, Jerry Burgess-szel. Davide Munoz lehet a favorit a pozícióra, legalábbis a spanyol AS szerint. Munoz jelenleg a Moto2-ben Rossi protezsáltjánál, Nicolo Bulegának segít a VR46 csapatánál, tavaly pedig Francesco Bagnaiát segítette a Moto2 bajnoki címéhez.

Munoz egyébként mindössze egy évvel idősebb Rossinál, aki április óta nem állt dobogón sem, azóta zsinórban több futamon is pont nélkül zárt, és hatodikként várja a bajnokság hajráját, az utolsó öt futam a Thaiföldi GP-vel kezdődik a hétvégén. Ráadásul már a Yamahán belül is kezd meginogni a helyzete, Maverick Vinales már előtte áll az egyéni vb-tabellán, és az újonc Fabio Quartararo is hátránya sem jelentős Rossi mögött.

Az ex-F1-es versenyző, Kamui Kobayashi parádés módon szúrta be a gépét a Super Formula legutóbb viadalán Okayamában, ami egy remek versenyt hozott.