Rossi csak a 21. a mugellói második szabadedzésen, Bagnaia diktálta a tempót

A gyári Ducati olasz versenyzője, Francesco Bagnaia volt a leggyorsabb a MotoGP 2021-es Olasz Nagydíjának második szabadedzésén a suzukis Alex Rins, és az FP1-et az élen végző Maverick Vinales előtt.

Valentino Rossi, Petronas Yamaha SRT

A második szabadedzés legnagyobb részében a KTM versenyzője, Miguel Oliveira foglalta el az első pozíciót, miután a borzalmas szezonkezdet után az osztrák márka két új karosszériával utazott el Mugellóba.

Oliveira végül az 6. lett csapattársa, Brad Binder mögött, miután az edzés végén elkezdtek záprozozni a jobbnál jobb idők. Előbb Alex Rins, majd Pecco Bagnaia állt az élre, míg a forgalom miatt be se tudta fejezni a legjobb körét Fabio Quartararo, Maverick Vinales, és Joan Mir sem, utóbbi kettő csak így csak a 17. és a 11. legjobb időt motorozta, megkockáztatva a Q1-es szereplést.

Annak ellenére, hogy a célegyenesben majd 20 km/h-val lassabb volt a mezőnynél a 2019-es motorral versenyző Franco Morbidelli, így is a 3. legjobb időt motorozta Quartararo és a két KTM előtt, míg a legjobb hondás ezúttal is Taka Nakagami volt a 7. helyen.

Valentino Rossi hazai versenye azonban eddig katasztrofálisan alakul, az első szabadedzésen elért 17. helye után a második gyakorláson kétszer is hibázott, így csak a 21. időt motorozta a Tech 3 versenyzője, Iker Lecuona előtt. Rossi azzal „vigasztalódhat”, hogy 1.7 másodpercesről 1.5 másodpercre csökkent a lemaradása az élmezőnytől, míg Marc Marquez is szürke napot teljesített egy 16. és egy 12. hellyel.