Rins volt a leggyorsabb a katari tesztnapon, Alex Marquez kétszer bukott

A Suzuki versenyzője, Alex Rins volt a leggyorsabb az első katari tesztnapon, míg a Honda újonca, Alex Marquez kétszer is kicsúszott a tesztnap során. A második a szintén suzukis Joan Mir lett.

Alex Rins, Team Suzuki MotoGP

Fotót készítette: Motogp.com

Ma került sor a katari első tesztnapra a MotoGP-ben, amelyen 7 órán keresztül tesztelhettek a csapatok az előttük álló idényre, amelynek a szezonnyitó versenyének is Katar fog helyet adni.

Mivel a kora délutáni körülmények nem voltak reprezentatívak a katari nagydíjhétvége szempontjából, így az első órában nem volt sok akció a pályán, csak a KTM-es Iker Lecuona és Brad Binder ment a pályára a második óra elején.

Nem sokkal később a ducatis Danilo Petrucci követte őket, és át is vette az első helyet az 1:59.166-os körével. A harmadik órában már hat versenyző rendelkezett mért körrel, ekkor pedig Alex Marquez volt a leggyorsabb, aki 1:57.863-mal állt az élre, majd a 7-es kanyarnál kicsúszott.

A harmadik óra végére már Aleix Espargaro állt az első helyen 1:56.079-es idővel, Espargaro pedig az Apriliával arra fókuszált, hogy javítsanak az RS-GP megbízhatóságán, miután Sepangban megbízhatósági problémák ütötték fel a fejüket a motor erős debütálása ellenére.

Ezután a sepangi teszten a leggyorsabbnak bizonyuló Fabio Quartararo vette át az első pozíciót 1:56.025-tel, viszont nem sokáig volt az első helyen, ugyanis Andrea Dovizioso az élre ugrott a gyári Ducatival.

Dovizioso 1:55.557-es körrel került az első helyre, majd tovább javított, és már 1:55.478 állt a neve mellett. A Ducati úgy tűnik, az állítható hasmagassági rendszert teszteli, amely a „holeshot” eszköz evolúciója.

A Pramac versenyzője, Jack Miller egyértelműen tesztelte az eszközt, és valószínűsíthetően Miller a tavalyi Maláj Nagydíjon is használta az eszközt.

Maverick Vinales a standard „holeshot-eszközt” használta, amit a Yamaha a sepangi teszten mutatott be mindkét M1-en, és Vinales vette át a vezetést 3 órával a teszt leintése előtt az 1:55.388-as körével.