Quartararo újabb Marquez-rekordot döntött meg

Fabio Quartararo lett a MotoGP történetének legfiatalabb versenyzője, aki két egymást követő futamon is élről rajtolhat, az újonc francia Marc Marquez korábbi csúcsát adta át a múltnak.

Pole sitter Fabio Quartararo, Petronas Yamaha SRT, second place Maverick Vinales, Yamaha Factory Racing, third place Alex Rins, Team Suzuki MotoGP

A Petronas újonca idén már átadta a múltnak a regnáló világbajnok legfiatalabb pole-t szerző versenyző rekordját, ám Quartararo a Spanyol Nagydíjon szerezte pályafutása első pole-ját a királykategóriában, ám ezzel a jelek szerint nem elégedett meg. A Katalán Nagydíjon ismét első lett az időmérőn, majd két héttel később Assenben is bizonyította, hogy egy körön már most a legjobbak közé tartozik.

A MotoGP.com összeállítása szerint a francia a kategória legfiatalabbjaként szerzett zsinórban két egymást követő futamon rajtelsőséget, ezzel Marquez 2013-ban felállított csúcsát javította meg. Quartararo 20 évesen és 70 naposan szerezte meg szombaton a pole-t. Quartararo csak a második francia versenyző, aki a MotoGP-ben egymást követő versenyeken a pole-ból indulhat, Christian Sarron 1988-ban mutatott be hasonló bravúrt.

Maverick Vinales idén másodszor indulhat a második rajthelyről, korábban Argentínában lett második az időmérőn, idén pedig harmadszor indulhat az első sorból. A harmadik Alex Rins is a szezon legjobbját produkálta a hollandiai szombaton, a tavalyi, valenciai verseny óta nem indulhatott ilyen elékelő helyről a spanyol.

Marc Marquez idén először szorult ki az első sorból, tavaly Valenciában kellett a negyedik helyről rajtolnia. Legnagyobb riválisa, Andrea Dovizioso ugyanakkor a leggyengébb teljesítményét ismételte meg, Assenhez hasonlóan Austinban is csak a 11. rajthely jutott az olasznak. Valentino Rossi mindössze 14. lett az időmérőn Assenben, a Holland GP időmérőjén 2006-ban szerepelt utoljára ilyen gyengén, akkor a 18. helyről indulhatott a futamon.