Quartararo nyerte az idei utolsó MotoGP-időmérőt, Marquez második

Fabio Quartararo egy egészen szenzációs kört rakott össze az évadzáró időmérő edzésén, mellyel megszerezte az első helyet, közvetlen a világbajnok Marc Marquez előtt, akit Jack Miller követett.

Fabio Quartararo, Petronas Yamaha SRT

A valenciai pályán száraz és melegebb körülmények fogadták a mezőnyt az időmérő edzésen. A 15 perces Q1 izgalmasnak ígérkezett, hiszen többen is nagyobb eséllyel pályáztak arra, hogy ott legyenek a Q2-ben, de csak két versenyző tehette ezt meg. A MotoGP-ből távozó Jorge Lorenzo, és Zarco is esélyes volt, aki lehetséges, hogy jövőre a Ducati motorját kapja meg az Avintia csapatnál Rabat vagy Abraham helyén, míg Marquez új csapattársa a testvére lehet.

Végül azonban elmaradt a meglepetés, mivel Rins, valamint P. Espargaro ment tovább a Suzukival és a KTM-mel. A két fő esélyes hozta a kötelezőt, addig Zarco a harmadik legjobb időt rakta össze Pirro és A. Espargaro előtt, majd csak utána jött Lorenzo, Kallio, Rabat, Lecuona és Iannone. Iker Lecuona ezen a hétvégén a sérült Oliveira helyére ugrott be a Red Bull Tech3 KTM csapatnál, ami egyúttal a bemutatkozását is jelentette a MotoGP-ben.

Francesco Bagnaiát pedig az FP3-on történt incidens miatt kellett kórházba szállítani egy furcsa bukás kapcsán, nem sokkal a bokszutca kijárata után. Az orvosi központban kiderült, hogy agyrázkódást szenvedett, valamint a bal csuklója eltört, így az időmérőn nem vehetett részt, és minden bizonnyal a futamon sem lesz ott. A hivatalos tájékoztatás szerint a motoros magánál van, de nem emlékszik a balesetére, és valószínűtlen, hogy ott lesz az évadzárón.

Végül Quartararo futotta meg a legjobb időt, már hatodik alkalommal, de a győzelem még mindig hiányzik számára. A második helyen Marc Marquez zárt, egészen minimális differenciával, és Miller is csak valamivel több mint 0.1 másodpercre volt a legjobb időtől. A legjobb ötben még Vinales és Morbidelli voltak ott 0.2 és közel 0.5 másodperces hátránnyal, ami már jelentős.

Rossinak ugyancsak nem sikerült túl jól az időmérője, és még a TOP-10-ben sem tudott végezni. Ez a 12. hely nem a legjobb számára, és P. Espargaro szintén megelőzte, akárcsak Petrucci és Crutchlow, előtte Rins, Mir és Dovizioso idejével.