Quartararo nyert, Rossi a 2. helyről csúszott ki a Katalán Nagydíjon!

A Katalán Nagydíj Fabio Quartararo győzelmét hozta, és hiába kezdett jól a Franco Morbidelli és Valentino Rossi is, végül előbbi a negyedik helyen végzett, a Doktor pedig a második helyről csúszott ki. Végül Joan Mir és Alex Rins is a dobogón végzett a Suzukival.

Fabio Quartararo, Petronas Yamaha SRT

A Katalán Nagydíj időmérőjén Morbidelli szerezte meg a pole pozíciót, az első sorba pedig még Fabio Quartararo és a 2021-es maradását tegnap bejelentő Rossi fért oda, mögöttük pedig a Miller, Vinales, Zarco hármas rajtolt.

A rajt egyáltalán nem volt eseménytelen: Zarco és Dovizioso kicsúszott a rajtnál, az első körben pedig Morbidelli, Rossi, Miller, Quartararo, Mir, Rins volt a top-6 állása – Dovi pedig a kiesése után mérgében a földet verte.

A visszajátszásból kiderült, hogy az egész egy láncreakció volt: Petrucci megcsúszott, erre reagált Zarco, aki kiütötte Doviziosót. A rajtnál sokat esett vissza Vinales is, aki 22 körrel a futam vége előtt csak a 16. helyen haladt.

Quartararo meg tudta előzni Millert és megfutotta a verseny leggyorsabb körét, a top-3 pedig nagyon közel volt egymáshoz. Pár kör várakozás után Quartararo az egyenes végén meg tudta előzni Rossit, ezzel feljött a második helyre a francia versenyző.

Quartararo nem elégedett meg a második hellyel, és keményen támadta a vezető Morbidellit. A 16. körben aztán sikerült megelőznie Morbidellit a barcelonai célegyenes végén, ezzel átvette a vezetést a Petronas SRT pilótája, és továbbra is három Yamaha állt az első három pozícióban.

12 körrel a verseny vége előtt az 1-es kanyarnál a nyolcadik helyről csúszott ki Pol Espargaro, az élen pedig az első három továbbra is közel volt egymáshoz. Morbidelli aztán az 1-es kanyar féktávjánál megcsúszott, és bár nagyot mentett, Rossi meg tudta előzni őt.

9 körrel a vége előtt aztán jött a dráma: Rossinak hiába voltak győzelmi esélyei, a 2-es kanyarban kicsúszott, és fel kellett adni a versenyt. Így az élmezőny állás Quartararo, Morbidelli, Mir, Miller, Rins volt.

Mir eközben folyamatosan közeledett Morbidellire, így nem volt még biztos a Yamaha kettős győzelme. A Suzuki versenyzője keményen támadta Morbidellit. 2 körrel a vége előtt aztán Mir megelőzte Morbidellit, sőt a Petronas SRT versenyzőjét Rins is megelőzte.

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

Tehát Quartararo tudott győzni Barcelonában, mögötte pedig Joan Mir és Alex Rins végzett. Morbidellinek be kellett érnie a negyedik hellyel, majd Miller, Bagnaia, Nakagami, Petrucci, Vinales és Crutchlow következett a top-10-ben.

Quartararo 8 pontos előnyre tett szert a pontversenyben a győzelmével, a második helyen pedig Mir áll. Dovizioso a kiesése miatt visszacsúszott a negyedik helyre, Vinales pedig a harmadik helyre jött fel.

Kezd körvonalazódni Hamilton szerződése…