Quartararo nem bízik a Yamaha 2022-es csomagjában

A MotoGP világbajnoki címvédője elismerte, hogy már most aggódik a 2022-es esélyei miatt, miután a szezon első versenyén Katarban a Yamaha a legrosszabbul teljesítő gyártó lett.

Fabio Quartararo, Yamaha Factory Racing

Fabio Quartararo már a 2021-es szezon utáni teszten is elégedetlen volt a Yamahával, miután az M1 végsebessége messze a legalacsonyabb a mezőnyben, a vasárnapi szezonnyitó futamon pedig csak a 9. helyet szerezte meg, miután az utolsó körben a célegyenesben még Johann Zarco is elment mellette, és a Ducati erőfölényét kihasználva 7 ezreddel hamarabb érte el a kockás zászlót úgy, hogy az utolsó kanyarban még a yamahás mögött volt.

Quartararo így is a legjobb Yamahás volt, de miután mind az 5 másik gyártónak sikerült legalább az egyik motorjával megvernie őket, a francia versenyző kijelentette, hogy „nem bízhat” jelenleg a rendelkezésére álló technikában.

„Nos, figyelembe véve, hogy tavaly mindkét futamot megnyertük itt, most pedig mindenki más mögött végeztünk, természetes, hogy aggódok” – értékelte a versenyhétvégéjét többek között az Autosportnak.

„Nem mondhatom azt, hogy kifejezetten magabiztos lennék. Nem vagyok mérnök sem, az én dolgom az, hogy a 3., 5., 9., helyért harcolva is 100%-ot nyújtsak.”

A Yamaha rossz végsebessége ellenére a vetélytársaik arra számítottak, hogy Quartararo majd gumikímélő üzemmódba kapcsol, és a futam végén felzárkózik rájuk, de végül ez sem jött össze nekik.

„Jól rajtoltam, de már a második körtől kezdve túlmelegedett az első gumim” – mondta Quartararo. „Elég furcsa volt, a tempóm pedig azonnal vissza is esett. Nem tudom pontosan, mi történt, arra számítottam, hogy ennél azért gyorsabb lehetek majd, de nagy probléma, hogy ez nem sikerült.”

Előző cikk MotoGP: Bastianini az egyéves Ducatival nyerte a 2022-es szezon első futamát!
Következő cikk Martín a karrierje során először aggódott az életéért, miután elkaszálta Bagnaia