Jelentés az időmérőről

Pol Espargaro-pole az Európa Nagydíjon, ezredmásodpercek döntöttek!

Az utolsó pillanatig kérdéses volt, hogy ki fogja megszerezni a pole-pozíciót az Európa Nagydíjon, hiszen egyre szárazabbá vált a valenciai pálya. Végül Pol Espargaro szerezte meg az első helyet az időmérőn, ez pedig pályafutása során 2. alkalommal jött össze neki.

Pol Espargaro, Red Bull KTM Factory Racing

Gold and Goose / Motorsport Images

Ezen a hétvégén Valenciába látogat a MotoGP mezőnye, ahol trükkös körülmények között kell helytállniuk a versenyzőknek: az időmérő kezdetekor is bőven volt még víz a pályán. Az már a negyedik szabadedzésen eldőlt, hogy Vinalesnek a hatodik erőforrásra is szüksége lesz ezen a hétvégén, így ő csak a bokszutcából rajtolhat majd.

Ettől függetlenül ő is ott volt azok között, akik már a Q1-ben a pályára mentek, mellette Petrucci, Oliveira, Bagnaia, Bradl, Valentino Rossi, Alex Marquez, Rabat, Crutchlow, Zarco és Savadori küzdhetett meg egymással.

Az első szakasz közepén Oliveira állt az élen, mögötte Bradl, Marquez, Bagnaia és Petrucci következett. Oliveira meg is tudta tartani a Q1-es első helyét, így ő és Johann Zarco tudott bejutni a Q2-be. Mögöttük Bradl, Marquez, Vinales, Crutchlow, Bagnaia, Rossi, Petrucci, Savadori, Rabat volt a sorrend.

A Q2-ben tehát Miller, Aleix Espargaro, Morbidelli, Nakagami, Pol Espargaro, Rins, Binder, Dovizioso, Quartararo, Mir, Oliveira és Zarco küzdhetett a pole-ért és a minél előkelőbb helyezésekért a továbbra is vizes valenciai pályán.

A Q2 elején Rins állt az élre, azonban a szektoridőkön látszott, hogy az 1:42.420-as időnél sokkal jobb köröket is fogunk még látni az időmérőn. Rins pedig javított is 7 tizedmásodpercet az idején, majd Mir további szűk egy tizedmásodpercet faragott a legjobb időből.

9 perccel a Q2 vége előtt Nakagami vette át a vezetést, de az idők folyamatosan csak javultak. Nem sokkal később ismét Rins volt az első helyen, mögötte Morbidelli és Nakagami jött. A Honda japán versenyzője aztán újra az élre állt.

2 perccel a leintés előtt Rins tovább tudott javítani a legjobb időn, és ő várhatta a legjobb pozícióból az időmérő utolsó perceit, míg Nakagami kicsúszott a pályáról. Ezután Pol Espargaro került az első helyre, azonban Zarco is kiváló körön volt.

A francia versenyző viszont az utolsó szektorban nem tudta megtartani az előnyét, így Pol Espargaro szerezte meg a pole-t, mellőle Rins és Nakagami rajtolhat majd, a második sorba pedig Zarco, Miller és Aleix Espargaro kvalifikálta magát.

A Q2 végeredménye: Pol Espargaro, Rins, Nakagami, Zarco, Miller, Aleix Espargaro, Miller, Oliveira, Morbidelli, Binder, Quartararo, Dovizioso.