Információk a tesztről

Pedrosa futotta meg a leggyorsabb időt a MotoGP első téli tesztnapján

A Honda MotoGP versenyzője, Dani Pedrosa bizonyult a leggyorsabbnak a 2018-as hivatalos téli tesztek első napján, Sepangban.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

Pedrosa a végén drasztikusan emelte a tempót, hiszen 1:59.427 idővel kápráztatta el a mezőnyt, amivel 0,350 másodperces előnyt gyűjtött a második, ducatis Andrea Dovizioso előtt.

A teszten az eső is eleredt, vagyis az első órákban csak nedves körülmények között lehetett körözni, és az elején a Tech 3 Yamaha versenyzője, Johann Zarco bizonyult a leggyorsabbnak.

Az LCR Honda motorosa, Cal Crutchlow nagyjából a nap felénél váltott slickekre, és az idők rohamosan javulni kezdtek, míg Rossi kényelmes előnyre szert nem tett 2:00.799-es idejével.

Az olasz nagyjából egy órán keresztül az egyetlen versenyző volt 2:01 alatt, míg a csapattársa, Maverick Vinales nem csatlakozott hozzá - aki először 0,041 másodperccel gyorsabb volt, majd még egy kicsit faragott a körén, és 2:00.714-re javította.

Nem sokkal ezután a Yamaha párosára a Ducati olasz versenyzője, Dovizioso helyezett nyomást, míg végül a hondás Pedrosa előzte meg 2:00.526-os körével.

Rossi ismét javítani tudott, és nagyon úgy tűnt, hogy Ő zárja a napot a leggyorsabb idővel, vagyis 2:00.233-mal, de a gyorsan száradó pályán visszaesett a hatodik pozícióba.

Pedrosán és Dovin kívül még Jorge Lorenzo is megérkezett Rossi elé, hiszen a spanyol a végén feljött a harmadik helyre és a Pramac Ducati duója, Danilo Petrucci és Jack Miller is becsúsztak a Doktor elé.

Pedrosa csapattársa, a címvédő Marc Marquez csak hetedik lett, Zarco és Crutchlow előtt, az utóbbi egy kisebb esést is elszenvedett a nap folyamán.

Pol Espargaro lett a 10. a KTM-mel, míg Alex Rins a 11. legjobb idővel zárt, mint a legjobb Suzuki-versenyző. Aleix Espargaro az Aprilia szintjét lőtte be a 14. pozíciójával, egy másodperccel új csapattársa, Scott Redding előtt.

Vinales, aki tavaly dominált a téli teszteken, 13. lett, és ő, illetve csapattársa, Rossi is hamar befejezték a napot.

A Yamaha a motorokat a tesztversenyzői, Kohta Nozane és Katsuyuki Nakasuga rendelkezésére is bocsájtotta, ugyanis a csapat kipróbált néhány új, agresszívabb terelőelemet.